Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Mají silné stroje i velká srdce
17-6-2017

Mají silné stroje i velká srdce

Úctu budící klasické motorky, větrem ošlehaní muži a ženy, které jen tak něco nepřekvapí, opanovali v sobotu dolní část Václavského náměstí. Na své si ale přišli i milovníci automobilové klasiky, a to zejména v podobě vozidel značky Mustang, jež tolik proslavila nesmrtelná honička ve filmu Bullitův případ. Ti všichni se sešli na výzvu organizace motorkářů MDA RIDE, která pomáhá lidem se svalovou dystrofií.

Nezisková organizace MDA RIDE totiž na Václavském náměstí uspořádala stejnojmennou akci, jež je největší motorkářskou charitativní akcí v České republice, jediným takovýmto projektem v rámci Evropské unie a po švýcarské LOVE RIDE druhým v celé Evropě. 

Letos se MDA RIDE uskutečnila už podeváté, podruhé pak na Václavském náměstí, kam ji loni přivedl zástupce starosty Prahy 1 Richard Bureš, který akci také už podruhé udělil svoji záštitu.

„Jsem velmi rád, že přestěhování na Václavské náměstí pomohlo, protože hned napoprvé se na podporu nemocných vybral rekordní milion korun. Věřím, že i letos bude výnos vysoký, a těším se na příští jubilejní desátý ročník, kdy přijedou i partneři MDA RIDE z Norska, USA a dalších zemí,“ uvedl Richard Bureš, jenž výnos akce tradičně podpořil v dražbě motorkářské košile, kterou letos vydražil za 18 tisíc korun.

Každoroční hlavní součástí a cílem MDA RIDE je spanilá benefiční jízda motorkářů s lidmi postiženými svalovou dystrofií a hlavně pak snaha o co největší finanční výnos celé akce, určený pro Asociaci muskulárních dystrofiků ČR a sdružení Parent Project. 

„Svalová dystrofie je nevyléčitelná nemoc a nedá se ničím zastavit, pouze rehabilitace ji na čas přibrzdí,“ vysvětlil zakladatel MDA RIDE Josef „Káďa“ Kadeřábek.

Podrobné informace o nemoci naleznete >>ZDE<<    .

O výši letošního výnosu na pomoc lidem s nevyléčitelnou svalovou dystrofií vás budeme po celkovém sečtení darů a příspěvků informovat a jménem organizátorů a dobrovolných pomocníků, mezi kterými nechybějí ani občané Prahy 1, děkujeme všem dárcům a podporovatelům.

FOTO (C) Městská část Praha 1