Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
DDM – centrum nadupané originálními aktivitami
16-6-2017

DDM – centrum nadupané originálními aktivitami

V posledních dnech tohoto školního roku zavítala pracovní skupina pro zřízení DDM Prahy 1 na inspirativní návštěvu do DDM – Hobby centra na Praze 4.
Opět se potvrzuje pravidlo, že vše je o lidech a jejich kreativitě. Ředitel organizace PaedDr. Vladimír Bek je osobou na pravém místě. Tvrdí, že „kdo chvíli stál, již stojí opodál“ a stále rozšiřuje činnost DDM o nové aktivity. Největšímu zájmu se těší moderní kroužky robotiky a obecně kurzy technického rázu. Na své si přijdou děti se zájmem o elektrotechniku, robotické lego, leteckou, železniční a plastikovou modelařinu. Trendy jsou také počítačové a audiovizuální kroužky, například dětmi tolik oblíbený Minecraft (licencovaná verze), kurzy youtuberingu a další. Ale DDM nenabízí pouze technické vyžití, navštěvovat je možné i kurzy animace, tvůrčího psaní, zumby, taneční kroužky nebo třeba kroužek táborové kytary. Nechybí ani sportovní vyžití. V nabídce jsou kroužky karate, tenisu, šermu a spousta dalších aktivit včetně horolezecké stěny, která má absolutně vytíženou kapacitu. Dům dětí neslouží pouze dětem a mládeži, své místo zde mají i rodiče a prarodiče. Celodenní využití pro všechny věkové kategorie je záležitost posledních let, kdy se ukazují pozitivní výsledky celoživotního vzdělávání až do seniorského věku. A pro náhodné příchozí je alespoň možnost posezení u dobré kávy v místním obchůdku.
Cesta ke zřízení obdobného zařízení na Praze 1 v historickém objektu Truhlářské ulice čp. 8 je ještě daleká, nicméně je dobře našlápnuto. V současné době je vydáno stavební povolení pro rekonstrukci budovy a dokončuje se projektová dokumentace.