Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Veletrh sociálních služeb zaplnil Střelecký ostrov
8-6-2017

Veletrh sociálních služeb zaplnil Střelecký ostrov

Šedesát stánků s více než stovkou vystavovatelů představilo v rámci veletrhu sociálních služeb HELPfair na Střeleckém ostrově služby neziskových organizací, domovů pro seniory, středisek sociálních služeb, center a domovů pro handicapované a dalších organizací zaměřených na pomoc lidem se zdravotním či sociálním znevýhodněním.

„Jako správný veletrh i HELPfair je určen k prezentaci a k vyhledávání informací. Náš veletrh pak slouží k tomu, aby se jednotlivé sociální služby představily návštěvníkům a aby se lidé, kteří hledají pomoc pro sebe nebo své blízké, mohli informovat a najít, co potřebují,“ vysvětlil pražský radní pro sociální oblast a 1. zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek.

Iniciátorkou veletrhu byla Šárka Táborská, předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Zastupitelstva MČ Praha 1. „Před třemi lety jsme v Praze 1 veletrh vymysleli a postupně jsme ho rozšiřovali. Jsem moc ráda, že do projektu od tohoto roku vstoupil Magistrát hl. m. Prahy a posunul ho o další významný kus dopředu,“ ocenila Šárka Táborská, podle které je veletrh jedinečným prostorem pro přenos informací.

„Internet je určitě dobrý zdrojem, ale náš veletrh je lepší, protože umožňuje osobní kontakt a okamžité odpovědi na otázky,“ dodala Šárka Táborská.  

Patronem veletrhu byl handicapovaný sportovec Martin Zach, který je mimo jiné rovněž patronem neziskové organizace Caballinus, nabízející hipoterapii nemocným dětem. 

Svůj stánek mělo na veletrhu také Středisko sociálních služeb Praha 1. „Této skvělé akce se účastníme od počátku, a tak můžeme potvrdit, že se úroveň veletrhu neustále zlepšuje. Jeho velký přínos spočívá kromě přenosu informací od služeb ke klientům v tom, že vede k velmi dobrému a účinnému propojování jednotlivých služeb,“ vyzdvihla ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová

Veletrhem provázelo populární duo Těžkej Pokondr, které se rovněž spolu s Petrou Janů, Ondřejem Rumlem a dětským pěveckým sborem Kampata zařadilo mezi účinkující, a tak veletrh sociálních služeb HELPfair pomohl, informoval i pobavil.

FOTO (C) Městská část Praha 1