Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Maturanti z „Truhly“ už mají doma svá vysvědčení
7-6-2017

Maturanti z „Truhly“ už mají doma svá vysvědčení

Tak už to mají za sebou: osm let náročného studia, osm let společně strávených s kamarády, spolužáky a profesory z Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského. Osm let završených úspěšnou maturitou a nyní i slavnostním předáním maturitního vysvědčení na Staroměstské radnici. 

Na Staroměstskou radnici dorazily dvě oktávy Gymnázia Jiřího Gutha- Jarkovského, doprovázené třídními profesory a ředitelkou Jitkou Kendíkovou. 

„Převezmete vysvědčení, podáte ruku třem lidem a podepíšete se. Funguje to jako na svatbě, ´ano´ říkat nemusíte,“ zněly poslední veskrze racionální instrukce paní ředitelky, s úsměvem určené studentům seřazeným podle abecedy, a mohlo se slavnostně nastoupit do sálu, kde se jinak běžně oddává a kde už spolu s rodiči studentů a dalšími blízkými čekala radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.

„Mám velkou radost a gratuluji těmto mladým lidem i dalším úspěšným maturantům z Prahy 1, že zvládli náročnou ´zkoušku dospělosti´,“ uvedla Eva Špačková, která se studentům a rodičům svěřila, že sledovala studijní i třeba sportovní výsledky dnes už bývalých studentů Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského a že ji moc těšily.

„Jsem velmi ráda, že naši studenti měli možnost převzít svá maturitní vysvědčení ve slavnostních historických prostorech Staroměstské radnice,“ ocenila Jitka Kendíková, podle které byl letošní maturitní ročník nejlepším za poslední dobu a rodiče mohou být na své děti oprávněně hrdí.

Gratulujeme, přejeme úspěšné přijímačky na vysoké školy a hodně štěstí v dospělosti.

FOTO (C) Městská část Praha 1