Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Přebor Prahy 1 ukázal, že sport děti baví
7-6-2017

Přebor Prahy 1 ukázal, že sport děti baví

Dva dny plné sportování, soutěžení a obrovského fandění připravila Městská část Praha 1 pro děti z mateřských a základních škol. Na Františku, v tamějším víceúčelovém sportovním areálu, zorganizovala „Přebor Prahy 1 pro děti MŠ a ZŠ 1. stupně ve sportovních disciplínách“. Vynikajícím průvodcem byl po oba dny známý sportovní novinář a sportovec Stanislav Bartůšek.

„Snažíme se opravdu po celý rok dostat děti na hřiště a další sportoviště a přivést je k pohybu na čerstvém vzduchu a tento dvoudenní přebor je navíc vlastně návratem k tradici, kterou v Praze 1 už dříve zavedli sportovní nadšenci ze ZŠ a Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského,“ vysvětlila radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, která na průběh „Přeboru Prahy 1 pro děti MŠ a ZŠ 1. stupně ve sportovních disciplínách“ osobně dohlížela.

„Velké poděkování si zaslouží děti za skvělé a bojovné výkony i paní učitelky za přijetí funkcí trenérek, vedoucích týmů, masérek, motivátorek a kustodů v jedné osobě. Obrovské díky patří rovněž organizačnímu týmu tvořenému mými kolegyněmi z oddělení školství Úřadu MČ Praha 1, zástupkyní ředitelky ZŠ a Gymnázia J. Gutha-Jarkovského Lenkou Pajkrtovou, H-Triatlonem Praha, rodinou Dykastových a dalšími dobrovolníky a pomocníky,“ ocenila Eva Špačková.

Na děti z mateřských škol a jejich týmy čekaly na Františku překážková dráha, skok do dálky, sprint a hod míčkem. Žáci v prvního stupně pak vyměnili míčky za oštěpy a přidali si ještě míčový trojboj. Pro dokreslení skvělé atmosféry, která při přeboru panovala, dodáváme, že jen z mateřinek dorazilo více než 130 (!) malých sportovců.

Po oba dny navíc pořádal spolek Prevence dětem v nedaleké Kozí 12 dny otevřených dveří, při kterých se všichni mohli seznámit s náplní činnosti spolku, který ve zdejších prostorech pořádá osvětové akce zaměřené na prevenci bezpečnosti dětí.

„Jsem moc ráda, že se dětem přebor líbil a že je velký zájem i o další sportovní akce, které jim nabízíme. Například ve spolupráci s Nadací Pražské děti to jsou mimo jiné plavání, bruslení nebo takzvané pískování, spolek Sport4active pak zase s naší podporou organizuje fotbalové, basketbalové a hokejové tréninky. A tak bych mohla pokračovat. Vedeme prostě děti ke sportu, protože věříme, že zdravé a otužilé děti jsou spokojené a že si správné životní návyky udrží i v dospělosti a budou je předávat zase svým dětem,“ uvedla Eva Špačková.

FOTO (C) Městská část Praha 1