Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Fasády získají ochranu proti graffiti
26-3-2010

Fasády získají ochranu proti graffiti

PRAHA (26. března 2010) – Radnice Prahy 1 spustila program „antigraffiti“, jehož cílem je ošetření co největšího množství fasád domů speciálním ochranným nátěrem. Ten do fasády nepropustí sprejový nástřik (graffiti), ale také kyselé deště, rozpuštěné mastnoty, špínu, psí moč a podobně. Iniciátorem programu je zástupce starosty Michal Valenta, který tak reagoval na stoupající počet znečištěných fasád v Praze 1.

„Ochranný nátěr je trvalého charakteru se záruční dobou minimálně pět let,“ vysvětlil Valenta.

Pokud bude fasáda s ochranným nátěrem napadena graffiti, bude ji pak už jen třeba ošetřit některým z odstraňovačů, a ne tlakovou vodou nebo jinými silně fasády poškozujícími prostředky.

Před aplikací ochranného nástřiku bude muset být fasáda opravena a důkladně ošetřena. Splnění tohoto kritéria budou posuzovat odborníci.

I proto byl program „antigraffiti“ spuštěn zároveň s granty na opravy domovního fondu. Efektivně tak využijeme finanční prostředky určené na opravy fasád,“ řekl starosta první městské části Filip Dvořák a dodal: „ Budeme se snažit, aby bylo do programu zařazeno co největší množství nemovitostí.“

Náklady na realizaci programu „antigraffiti“ by měly dosáhnout výše čtyř milionů korun.

Upozornění: Ne na všechny domy bude možné nástřik provést, neboť fasáda domu musí splňovat určitá kritéria, aby byl nástřik efektivní. Toto bude posuzovat odborník, nikoliv MČ Praha 1. Samozřejmě učiníme maximum pro to, aby bylo do tohoto programu zařazeno co největší množství nemovitostí.

Pokud máte o nástřik na graffity zájem, zašlete, prosím, e-mail s požadavkem na adresu: graffitistopp1@volny.cz
příp. kontaktujte zástupce dodavatele na tel.: 602 809 410

 


V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím:
Alexandr Koráb, odd. vnějších vztahů KAS ÚMČ Praha 1
Tel.: 221 097 149, e-mail: alexandr.korab@praha1.cz.

Denní aktuální informace najdete na: http://www.praha1.cz
 

 

 

Radnice Prahy 1 spustila program „antigraffiti“, jehož cílem je ošetření co největšího množství fasád domů speciálním ochranným nátěrem.