Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Sportovní festival Move Fest rozhýbal Kampu
21-5-2017

Sportovní festival Move Fest rozhýbal Kampu

Nedělní odpoledne patřilo v parku Kampa zdravému pohybu a zábavě. Městská část Praha 1 tam totiž uspořádala sportovní festival pro celou rodinu „Move Fest“ a podle velkého zájmu návštěvníků to byl velmi dobrý nápad. A když k tomu připočítáme krásné počasí a originální a chutné občerstvení, kterým nepohrdli ani stoupenci zdravého způsobu života, byla to opravdu vydařená neděle.

„Move Fest jsme pro občany a sousedy uspořádali proto, abychom jim nabídli příjemně strávené nedělní odpoledne s nejbližšími členy rodiny, přáteli a známými a abychom jim rovněž představili aktivity, kterým se mohou věnovat i mimo tuto neděli, pod vedením odborníků, kteří jim na Kampě vše náležitě předvedli,“ vysvětlil radní Prahy 1 pro kulturu a sport a hlavní hostitel akce Filip Kračman.

Lukostřelecká škola, U-rampa, trampolíny, lyžařský simulátor, malé fitnesscentrum, horolezecká stěna, cvičení tai chi, chůze po laně, aerobik, tenisová školička, stánek dobrovolných hasičů, volejbal, sebeobrana, soutěže v obratnosti a pohyblivosti pro děti, kruhový běžecký trénink, létající disky či fotbalový koutek Pražského fotbalového svazu se postaraly o nabitý program a o motivaci k aktivnímu trávení volného času.

Organizátoři ale mysleli i na zdravý pitný režim, a tak si zájemci mohli například ochutnat bio bifi drinky. Odpočinout si pak bylo kromě trávníku či laviček možné i v „Plynárenském domku“, kde na návštěvníky vedle občerstvení čekala i výstava pěkných obrazů. Vše pak vyvrcholilo tombolou s téměř osmdesáti položkami.

„Jsem moc rád, že se Move Fest setkal s takovým zájmem, a věřím, že u většiny návštěvníků nezůstalo jen u dnešního pohybu, ale že jsme je inspirovali k vyzkoušení nových způsobů volnočasových aktivit,“ uzavřel radní Prahy 1 Filip Kračman.

FOTO (C) Městská část Praha 1