Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Ředitelé našich a bratislavských škol našli společnou řeč
17-5-2017

Ředitelé našich a bratislavských škol našli společnou řeč

Ve slunných květnových dnech zavítala do Prahu 1 školská delegace z partnerského města Bratislava – Staré Mesto.  Delegaci, která se skládala z ředitelů základních škol a úředníků oddělení školství, vedla místostarostka Ing. Jana Španková. Návštěva hostů z Bratislavy byla obzvláště milá, protože navazovala na loňskou návštěvu naší delegace v Bratislavě. Úvodní kontakty již byly vytvořeny a druhé setkání bylo vzájemným prohloubením pracovních i osobních vztahů.

Pro hosty byl připraven bohatý program, první den to bylo historicko-kulturní poznávání centra Prahy, prohlídka Staroměstské radnice, Karlova mostu a Pražského hradu. Milým zážitkem byla komorní výstava výtvarníka Jana Honsy a procházka zahradou Vratislavského paláce.

Druhý den zahájil meeting v aule ZŠ Vodičkova s řediteli našich základních a mateřských škol, kde byla diskutována vzdělávací témata. Následně si hosté prohlédli nové třídy a kabinety půdní vestavby v ZŠ nám. Curieových, vloni opravený sportovní areál Na Františku a prostory bývalých jeslí – dnes Mateřské školy Národní v Řásnovce, kde se vzdělávají dvouleté děti. Věříme, že pro bratislavské hosty byla návštěva v Praze inspirativní, alespoň o tom takto hovořili a neskrývali obdiv zejména před vybavením našich škol.

Děkujeme všem, kteří nám s programem pro slovenskou delegaci pomáhali.