Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Nemocnice Na Františku nabízí nové špičkové zařízení
15-5-2017

Nemocnice Na Františku nabízí nové špičkové zařízení

Skiaskopicko-skiagrafický komplet s přímou digitalizací od společnosti Siemens získala Nemocnice Na Františku, jejímž zřizovatelem je Městská část Praha 1. Nové zařízení rozšíří služby poskytované radiodiagnostickým oddělením nemocnice. 

„Na toto zařízení jsme dlouho čekali, a tak jsem samozřejmě rád, že ho máme, že bude sloužit a pomáhat našim pacientům a že je takové, jaké jsme si přáli,“ prohlásil ředitel Nemocnice na Františku Robert Zelenák.

Skiaskopicko-skiagrafický komplet s přímou digitalizací je špičkový rentgenologický přístroj, který umožňuje běžné snímkování (skiagrafii) i zobrazení orgánů v reálném čase (skiaskopii).

„Radiodiagnostické oddělení je velmi vytížené, a tak určitě nové vybavení naplno ve prospěch pacientů využije. Mám velkou radost, že jsme se dopracovali k tomuto okamžiku, protože to rozhodně nebylo jednoduché,“ uvedl 1. zástupce starosty Prahy 1 a pražský radní pro sociální problematiku Daniel Hodek. 

Primářka radiodiagnostického oddělení Lucie Zabadalová poděkovala všem, kteří se o nové vybavení zasloužili, a dodala: „Budeme se snažit, abychom z nového zařízení neměli radost jen my, kteří zde pracujeme, ale hlavně všichni pacienti, kteří na něm budou vyšetřeni.“

Skiaskopicko-skiagrafický komplet s přímou digitalizací přijde Městskou část Praha 1 na 13 milionů korun včetně DPH a bude financován prostřednictvím operativního leasingu.

Další informace: www.nnfp.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1