Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Radní pro školství Eva Špačková přivítala bavorské i české děti
6-4-2017

Radní pro školství Eva Špačková přivítala bavorské i české děti

Ve slavnostních prostorách Staroměstské radnice se s žáky ZŠ Brána jazyků a jejich přáteli z Gymnázia Friedricha Rückerta z krásného bavorského města Ebernu sešla radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačkové. Bavorští hosté jsou tento týden v Praze na výměnném pobytu.

„Velmi ráda jsem se s dětmi setkala a opět si připomněla, jak důležité jsou školní výměnné pobyty, které obohacují jazykovou vybavenost školáků i jejich všeobecný rozhled a které – a na to nezapomínejme – prohlubují vazby mezi našimi národy,“ uvedla radní Eva Špačková, která si s žáky a studenty povídala o jejich společných zážitcích a bavorským hostům přinesla i malé dárky, včetně památečních plaket pro pedagogy.

„Studenti z Ebernu jsou u nás na pět dní a jsou tradičně ubytováni v rodinách našich žáků,“ vysvětlil ředitel ZŠ Brána jazyků Petr Tlustý, který zároveň připomněl, že spolupráce obou škol úspěšně trvá už šestým rokem.

„Mám velkou radost, že spolupráce funguje a že se mladí lidé a jejich rodiny navzájem poznávají,“ ocenila Eva Špačková, která na ZŠ Brána jazyků dlouhou dobu učila.

Studenti z Ebernu mají v Praze, stejně jako jejich čeští kamarádi v Ebernu, bohatý program spojený s prohlídkami památek. Jak se svěřili paní radní, líbilo se jim třeba na Pražském hradě i na Václavském náměstí. Po setkání na Staroměstské radnici je také čekala prohlídka tohoto historicky i architektonicky významného komplexu.

Ebern leží třiadvacet kilometrů od partnerského města Prahy 1 Bambergu. Má asi osm tisíc obyvatel, krásné zachovalé historické centrum s hradbami a první zmínky o něm se datují do poloviny dvanáctého století.FOTO (C) Městská část Praha 1