Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Oslavte Václavské Velikonoce
3-4-2017

Oslavte Václavské Velikonoce

Až do 23. dubna můžete každý den od 10 hodin navštívit v horní části Václavského náměstí Václavské Velikonoce. Užijete si atmosféru tradičních českých svátků v centru metropole, ochutnáte nějakou tu dobrotu a budete si moci zakoupit i drobný dárek, včetně velikonočních kytiček, kraslic, pomlázek nebo ručně zdobených perníčků. 

„Václavské Velikonoce pořádá Městská část Praha 1 ve spolupráci se Sdružením Nového Města pražského, což je taková občas ´kousavá´ duše, které velmi záleží na budoucnosti Václavského náměstí, zejména pak jeho horní části. Díky němu tady máme krásné trhy i kulturní akce, a to jak o Vánocích, tak i Velikonocích,“ uvedl 1. zástupce starosty Prahy 1 a radní hlavního města pro sociální problematiku Daniel Hodek.

Součástí Václavských Velikonoc je i pěkný program, během kterého máte příležitost poslechnout si kapelu The Brownies, dětské pěvecké sbory škol z Prahy 1, hudební trio TBee Girls, Latino kapelu Atarés či Pražský rock & popový band SO FINE.

Václavské Velikonoce nezapomínají ani na pomoc druhým lidem. „Svůj stánek bude mít na trzích i Dívčí katolická střední škola, která bude prodávat výrobky ze své chráněné dílny, a představí se zde i Nadační fond Pink Bubble, který podporuje onkologicky nemocné děti,“ popsal Jan Adámek, předseda Sdružení Nového Města pražského.

Působení sdružení ocenila radní pro školství a občanskou společnost Eva Špačková. „Sdružení organizuje velmi záslužné akce, včetně veřejných besed, díky kterým se veřejnost ve stále větší míře zapojuje do debat o dalším osudu a podobě Václavského náměstí a jeho okolí,“ vyzdvihla Eva Špačková. 

Na Dívčí katolické střední škole studují s dívkami s běžnými studijními předpoklady i děvčata z nefunkčních rodin, z dětských domovů, dívky s mentálními či tělesným handicapem. Činnost školy podporuje i Městská část Praha 1.

Cílem Nadačního fondu Pink Bubble je podpora onkologicky nemocných „náctiletých“ a mladých dospělých po celé České republice, a to v průběhu léčby, v době rekonvalescence a při následném návratu do života. 

Další informace: www.centrumprahy.cz/vaclavske-velikonoce-2017, http://www.pinkbubble.cz/, www.divciskola.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1