Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Den otevřených dveří v ZŠ Brána jazyků
22-3-2017

Den otevřených dveří v ZŠ Brána jazyků

Den otevřených dveří (DOD) v ZŠ Brána jazyků, v budově 1. stupně ve Vojtěšské ulici, který proběhl v úterý 21. března, přilákal do školy mnoho zájemců z řad rodičů a hlavně budoucích prvňáčků. Ti si mohli i se svými ratolestmi od 8,00 do 11,45 hodin prohlédnout nejen celou školní budovu, ale nahlédnout do jednotlivých tříd a podívat se jak probíhá výuka. Nejvíce zájemců si prohlíželo první a druhé ročníky, ale mnozí se přišli podívat také na to, jak se učí jazyky (Aj, Fj a Nj) nebo jak jsou třídy vybaveny a uspořádány. Pak se ještě s dalšími dotazy obraceli na paní učitelky, ale i pány učitele, což bylo mnohými rodiči velmi kvitováno. V největším obležení se ocitla paní zástupkyně Renata Nechanická.

Na průběh DOD se přišla podívat i radní pro školství Eva Špačková (ODS), aby zodpověděla dotazy, které směřovaly na úroveň školství v Praze 1 a na šance rodičů vybrat si pro své dítě vyhlédnutou školu. Paní radní zároveň poděkovala ve sborovně svým bývalým kolegům, že se nebáli "nechat rodiče nahlédnout pod pokličku".

Velká účast rodičů svědčila o tom, že tento způsob informování se jim velmi líbil. Podobně se rozhodla uspořádat ukázkové hodiny ZŠ Curieových již v lednu a ZŠ Vodičkova v budově prvního stupně v Jindřišské 32 zakončila 24. března od 9,00 do 11,00 hodin letošní Dny otevřených dveří v Praze 1.

Nakonec přejeme všem budoucím prvňáčkům, aby se jim ve škole, kterou si vybrali, líbilo a dařilo.