Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Setkání s kulturou tentokrát zavítalo na Divoký západ
15-3-2017

Setkání s kulturou tentokrát zavítalo na Divoký západ

Po měsíci Malostranská beseda opět hostila cyklus „Setkání s kulturou“, který pro seniory z Prahy 1 bezplatně připravují první městská část a její Středisko sociálních služeb. Tentokrát se o pěkný zážitek postaral divadelní soubor Ochotníci Jižní Město, který představil svoji novou a zároveň vůbec první nastudovanou hru „Vinetú, Vinetúú“ – představení o deseti obrazech se zpěvy, ohnivou vodou a skoro bez tance.

„Snažíme se, aby každé ´setkání´ bylo trochu jiné, a tak jsme už v Malostranské besedě přivítali vážnou i populární hudbu, blues, jazz i divadlo. Tentokrát přišla řada na divadlo, a to ochotnické,“ uvedl radní Prahy 1 pro kulturu a dnes už tradiční hostitel Filip Kračman.

Jak nám prozradil autor a zároveň režisér divadelní hry František Neklapil, hra je sice situována na Divoký západ, nezaměřuje se ale na boje s bílými kolonisty. Je hlavně o mezilidských vztazích a jejich ovlivnění obsazováním indiánské půdy „bílými muži“.

Naplněná a spokojená Malostranská beseda se tak vrátila do časů barvitě popsaných spisovatelem a dobrodruhem Karlem Mayem a setkala se s Inču-čunou, Vinetúem, Klekí-tetou, Ribanou, Nšo-či, lstivým Komančem Tanguou, bílým bratrem Old Šetrhendem i Samem Hawkinsem. 

Máte zájem se také přijít pobavit na Setkání s kulturou? Zastavte se v informačním centru radnice, kde si můžete svůj lístek zarezervovat. 19. dubna se můžete těšit na skvělý dixieland. Tak přijďte, těšíme se na vás!

FOTO (C) Městská část Praha 1