Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Transformace v podání mladých návrhářských talentů
9-3-2017

Transformace v podání mladých návrhářských talentů

Do 25. března lze v Galerii 1 ve Štěpánské 47 zhlédnout netradiční výstavu s názvem „Transformace“. Zorganizovali ji studentky a studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství a součástí jejího slavnostního zahájení byly také tři módní přehlídky, které Galerii 1 – originální výstavní prostor Městské části Praha 1 – zaplnily do posledního místa.

„Výstava je prezentací třech ročníků vedených třemi pedagogy, která nabízí možnost zhlédnout transformaci studentů v budoucí profesionály v oboru a transformaci jejich tvůrčí invence v realizaci,“ popsal akademický malíř Česlav Jaroš, oděvní výtvarník a stylista a jeden z uvedených vedoucích pedagogů Vyšší odborné školy oděvního návrhářství. 

Dalšími jsou výtvarnice a držitelka ocenění České a Slovenské filmové akademie za film Bathory Jaroslava Brabcová Pecharová a Eva Vontorová, oděvní designérka, finalistka soutěže Fashion & Technology 2001 a Talent sezony Prague Fashion Week 2005.

„Vývoj Galerie 1 se touto skvělou akcí opět posunul o kus dál, ale základ zůstává stejný – podpora mladých talentů i umělců, kteří rozhodně mají co říci, ale pro které jsou běžné komerční galerie nedostupné,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který uskutečnění přehlídek i následné výstavy osobně podpořil.

Stejně jako radní Prahy 1 pro kulturu Filip Kračman. „Vyšší odborná škola oděvního návrhářství ukazuje, že má kvalitu, vizi i odvahu. Obdobně jako naše Galerie 1, takže uskutečnění ´Transformace´ ve výstavních prostorách na rohu ulic Štěpánské a V jámě je naprosto logické a správné,“ vysvětlil Filip Kračman.

Přijďte se přesvědčit sami.

Více informací: www.vosonspso.czwww.galerie1.cz  

FOTO (C) Městská část Praha 1