Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Putovní výstava Václav Havel: Srdce nad Prahou pokračuje v Budapešti-Budaváru
6-3-2017

Putovní výstava Václav Havel: Srdce nad Prahou pokračuje v Budapešti-Budaváru

Po pražské premiéře v říjnu 2016 a prvním zahraničním představení v Bratislavě v únoru 2017 pokračuje výstava Václav Havel: Srdce nad Prahou v další partnerské městské části MČ Praha 1, Budapešti - Budaváru. Výstavu, která představuje bývalého československého a českého prezidenta na fotografiích od Alana Pajera, zde za účasti autora a delegací z obou městských částí v pátek 3. března slavnostně zahájili starostové obou samospráv Tamás Gábor Nagy a Oldřich Lomecký.

"Život, dílo, ale i politická kariéra Václava Havla patří mezi nejvýraznější symboly přerodu komunistických režimů ve střední Evropě v demokratické společnosti. Jak pro Československo a Českou republiku, tak i pro Polsko a Maďarsko bychom stěží hledali výstižnější osobnost, která symbolizuje společenské a politické změny v závěru 20. století," uvedl mimo jiné při zahájení starosta Budaváru Dr. Nagy, který předtím přijal pražskou delegaci i v oficiálních prostorách radnice.

"Možnost zorganizovat putovní výstavu po našich partnerských městech a našim přátelům z různých národů s různými historickými zkušenostmi moci představit jednoho z našich nejvýznamnějších státníků a osobností je pro nás velmi důležitá a velmi si vážíme vstřícné spolupráce, kterou ze strany partnerských měst vnímáme," pochválil při setkání obou nejvyšších představitelů historických distriktů starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. "Každá doba si žádá silné a výrazné osobnosti. Význam prezidenta Havla je pro nás nesmírně důležitý a můžeme jen doufat, že podobnou osobnost v našem národu ještě někdy budeme mít," dodal pan starosta.

Výstava je volně přístupná každý pracovní den v aule historické budovy radnice Budapešti - Budaváru na náměstí Kapisztrán tér 1. Otevřena bude do pátku 9. dubna. Poté se počítá s přesunem do dalších partnerských měst Prahy 1.

Informace o výstavě na stránkách Budapešti - Budaváru (v maďarštině) >>> ZDE <<<.

Reportáž ze zahájení výstavy Václav Havel: Srdce nad Prahou v MČ Bratislava-Staré Mesto v únoru 2017 >>> ZDE <<<

Reportáž z pražského zahájení výstavy Václav Havel: Srdce nad Prahou v říjnu 2016 >>> ZDE <<<.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15