Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Praha 1 pozvala své seniory na ples
5-3-2017

Praha 1 pozvala své seniory na ples

Palác Žofín hostil v nedělní podvečer jeden z vrcholů pražské plesové sezony a jednu z nejvýznamnějších společenských událostí roku na území Městské části Praha 1 – Ples seniorů.

„O oblibě Plesu seniorů Městské části Praha 1 svědčí každoroční velký zájem diváků, kteří také letos zcela zaplnili Palác Žofín, i kvalitní program obsahující skvělá umělecká jména jako Orchestr Karla Vlacha, Eva Pilarová, Petra Janů či legendární Josef Zíma,“ prohlásil hlavní hostitel a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a dodal: „Divákům i umělcům děkuji za skvělou atmosféru a všem kolegyním a kolegům pak děkuji za pečlivou přípravu.“

A program plesu, který Městská část Praha 1 každý rok bezplatně věnuje svým seniorům, byl opravdu velmi pěkný, a tak od začátku do konce bylo co poslouchat, bylo se na co dívat a bylo na co tančit. A rozhodně to nebylo tak, že by senioři jen tak přišli, posadili se a čekali, co bude. Naopak – velmi aktivně se zapojili do samotného programu: nejen účastí v soutěži o nejlepší pár večera, ale také vystoupením tanečního souboru Medunky nebo v rámci módní přehlídky salonu Adina, při které se dokonce dámy zhostily role modelek, a nutno dodat, že s elegancí a šarmem.

Titul „Královna a Král Plesu seniorů Městské části Praha 1“ nakonec s převahou získali Zuzana a Jan Vilímovi. Gratulujeme!

„Svůj titul ale získali i všichni ostatní účastníci plesu, kteří přišli na Žofín, aby se spolu se svými nejbližšími a také sousedy z domu či okolí dobře pobavili a aby názorně ukázali, že není důležité datum narození, ale chuť do života a pozitivní přístup k němu. Pak jde určitě všechno lépe a lépe se i překonávají překážky, jež nám život dává do cesty,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Ten se svými kolegy – 1. zástupcem starosty Danielem Hodkem a předsedkyní sociálního výboru Šárkou Táborskou – ocenil účast mladých tanečníků Rebeccy Šubertové, Jakuba Smoluchy, Anny Riebauerové, Jakuba Brücka, Zuzany Neumitkové a Tomáše Rybníčka, kteří seniorským plesovým hostům předvedli vydařená předtančení a naplnili tak jednu z programových priorit Střediska sociálních služeb Praha 1, které se aktivně snaží v rámci řady svých projektů o sbližování a propojování různých generací.

Ples seniorů Městské části Praha 1 je za námi, to ale neznamená, že by aktivity Městské části Praha 1 a jejího Střediska sociálních služeb, zaměřené na seniory a občany s handicapem, ustaly. Doslova každý den si každý může vybrat podle nálady, zaměření a samozřejmě i zdravotního stavu.

Podrobné informace naleznete na www.socialnisluzby-praha1.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1