Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Magické vikýře v Malostranské besedě
2-3-2017

Magické vikýře v Malostranské besedě

Do 30. června můžete v galerii Malostranské besedy zhlédnout interaktivní expozici „Magické vikýře PLAY“, která dětem i dospělým nabízí svět fantazie a hravosti; svět, který podněcuje představivost a ukazuje, že hranice – dosud považované za nepřekročitelné – lze nejen překonávat, ale doslova i přelétávat. 

„Magické vikýře určitě potěší všechny děti i dospělé, kteří si rádi hrají a které baví objevovat nové věci,“ pozval na výstavu starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Autorem konceptu, na kterém se podílela celá řada autorů, je Petr Nikl. „Tento projekt vznikl už před jedenácti lety a pro výstavu v Malostranské besedě jsem vybral objekty ze stálé expozice na zámku ve Zlíně, které tady na předchozí výstavě v roce 2013 nebyly,“ popsal Petr Nikl.

Trojaká vnitřní kamera obskura, zvonofon, periskop Rybí oko, harfy amorfních tvarů, zvonkohra či prosvícené vodní gejzírky – to je jen ochutnávka světa magie, který naleznete v podkroví Malostranské besedy.

Další informace: www.magickevikyre.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1