Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Vítejte mezi námi, noví občánci!
26-1-2017

Vítejte mezi námi, noví občánci!

Narodili se teprve nedávno a každý den na ně čeká něco nového. Každý den je svět kolem nich něčím překvapí. Občas jim to není zrovna po chuti, a tak to dají pěkně nahlas najevo. Musejí, když neumějí mluvit a mámě s tátou to hned nedojde. Třeba když je bolí bříško. Ale jinak to je prima, zejména pak tehdy, když se všichni pěkně usmívají. Jako onehdy pan starosta a ostatní lidé na Staroměstské radnici.

To je maminky pěkně oblékly, tatínkové uložili do kočárků a hurá na Staroměstské náměstí. Na radnici se tam totiž konala velká sláva – vítání občánků. V krásném sále, kde se jinak pořádají svatby anebo udělují čestná občanství. Zazpívala jim herečka a zpěvačka Michaela Tomešová, která sama bude mít brzy miminko, a slavnostně promluvil pan starosta Oldřich Lomecký, který jim dokonce předal – tedy jejich rodičům – vkladní knížky s počátečním vkladem, pamětní knížky a pohádková leporela.

„Vítání občánků je mou nejradostnější starostenskou povinností. Tato setkání v krásných prostorách Staroměstské radnice, kdy se mohu pozdravit se šťastnými rodiči a jejich dětmi, v sobě spojují radost a důstojnost. Jsou také naším ubezpečením rodičů, že si radnice Prahy 1 váží jejich rozhodnutí a jejich rodičovství a že jim chce být oporou, protože všichni moc dobře víme, že výchova dětí a fungování rodiny nejsou vůbec jednoduché,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který nám prozradil, že za dobu svého starostování takto přivítal už zhruba 1 500 dětí. 

Radostnou byla celá událost i pro Michaelu Tomešovou. „Se sborem ze základní školy jsme také chodili zpívat na vítání občánků, a tak to je dnes pro mě takový pěkný návrat do dětství,“ svěřila se nastávající maminka.

Vítejte tedy mezi námi – Jáchyme Jane, Evelyno Susan, Miyo Ireno, Adame, Štěpáne, Jakube, Matěji a Sebastiane Martine.

FOTO (C) Městská část Praha 1