Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Malostranská beseda hostila seniory a největší české písničkáře
25-1-2017

Malostranská beseda hostila seniory a největší české písničkáře

Dámské hudební trio „Pragtet“, jehož repertoár tvoří písničky Karla Hašlera, Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce, Jana Wericha, Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, stejně jako další staré české šlágry a slavné filmové melodie, navštívilo ve středu Malostranskou besedu, aby v režii Městské části Praha 1 a v rámci jejího cyklu „Setkání s kulturou“ potěšilo seniory z Prahy 1.

„I letošní rok bude plný akcí pořádaných naší městskou částí a já doufám a věřím, že budou jejich návštěvníci stejně spokojení, jako byli seniorští diváci dnes,“ okomentoval koncert skupiny „Pragtet“ starosta Prahy 1 a hlavní hostitel Oldřich Lomecký, který přišel diváky i umělkyně pozdravit.

Letošní první „Setkání s kulturou“ se opravdu vydařilo a zcela zaplněná útulná Malostranská beseda, vystupující hudebnice, skvělý i nestárnoucí repertoár a vnímaví diváci si naprosto sedli a z koncertu se stala událost, na kterou se dlouho nezapomíná. Však jsme také měli příležitost z řady úst vyslechnout, že to byl v tomto roce pro mnohé zatím nejkrásnější zážitek.

Kdo koncert v Malostranské besedě nestihl, nemusí ale smutnit. „S paní Helenou Čelišovou, ředitelkou našeho Střediska sociálních služeb, jsme řešili podobu dalších koncertů a programů – a bude toho hodně a bude to určitě stát za to. To mohu všem slíbit,“ nalákal starosta Oldřich Lomecký po skončení koncertu, během kterého se stovka nadšených diváků přidávala k vystupujícím umělkyním, až se v jeho závěru změnil šlágr „Ta naše písnička česká“ v jeden velký sborový zpěv.

No, stálo to za to, co vám budeme povídat… Tak na shledanou příště!

FOTO (C) Městská část Praha 1