Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Sousedé z Prahy 1 společně recyklují oblečení
23-1-2017

Sousedé z Prahy 1 společně recyklují oblečení

Do pátku 27. ledna mohou lidé z Prahy 1 (a samozřejmě i odjinud) každý den od 11 do 15 hodin donést do tiskového centra radnice ve Vodičkově 18 oblečení, které už nepotřebují nebo které je obnošené. Městská část Praha 1 totiž ve spolupráci s projektem FOREWEAR organizuje sbírku šatstva, jež tak dostane možnost dále sloužit a rozdávat radost, a to naprosto originálním způsobem.

„Jedná se o akci, která pomůže uvolnit naše skříně a zároveň ulehčí život lidem sociálně potřebným a se zdravotním handicapem,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a dodal: „Vybrané oblečení bude následně roztříděno tak, že zachovalé šatstvo bude nabídnuto k dalšímu využití potřebným lidem a to, které už nebude možné využít, bude technologicky zpracováno a následně z něj vzniknou nové pěkné a užitečné věci.“

Organizátorka projektu FOREWEAR Markéta Borecká s ním vyhrála pražské kolo soutěže Živnostník roku 2015. „Část doneseného oblečení pomůže lidem v nouzi (např. charitativní second hand Koloběh organizace Borůvka Praha, prospěšná činnost sester boromejek, Azylový dům Sv. Terezie) a z nenositelných kousků pak bude vyroben nový materiál – recyklovaná netkaná textilie, z níž švadleny z chráněné dílny Fokus Vysočina v Chotěboři vytvoří krásně barevné, praktické a funkčně-designové výrobky jako zápisníky, obaly na knihy, mobily, tablety, tašky na dokumenty,“ popsala Markéta Borecká.

Tyto ekologické výrobky využívají firmy jako obrandované dárky pro zaměstnance, partnery a stážisty. Projekt FOREWEAR tak spolupracoval například se společnostmi T-mobile, PwC ČR, AXA Assistance nebo Tchibo.

Projekt FOREWEAR vznikl z ceněného dobrovolnického neziskového projektu Výměna oblečení a za několik let trvání se v jeho rámci podařilo vybrat téměř dvacet tisíc kilogramů oblečení.

Více informací naleznete na www.forewear.cz a >> ZDE <<.  

FOTO (C) Městská část Praha 1