Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Silvestr odstartoval na ledě
31-12-2016

Silvestr odstartoval na ledě

Poslední den uplynulého roku jsme mohli strávit třeba při dobré muzice a zároveň na bruslích – a to vše na Ovocném trhu. Odpoledne totiž na tamější kluziště nejdříve dorazil DJ Martin Hrdinka a po něm pak hvězdy české verze muzikálu Pomáda. Hlavně tam ale přišly desítky dětí s rodiči a mladých i starších lidí, kteří si chtěli před večerními oslavami protáhnout tělo.

„Na Ovocném trhu je plno doslova každý den, a tak není divu, že program, který jsme připravili na silvestrovské odpoledne, přilákal velké množství místních i přespolních. Věřím, že o bruslení za Stavovským divadlem bude zájem i v lednu, kdy se tu bude každodenně bruslit až do konce měsíce,“ prohlásil radní Prahy 1 Filip Kračman, který si Silvestra na ledě nenechal ujít.

V jeho případě je sousedství úctyhodné divadelní budovy a ledové plochy více než symbolické, protože i v jeho gesci jako člena Rady MČ Praha 1 vedle sebe stojí sport a kultura, o které se rovným dílem stará.

Filip Kračman přivítal na silvestrovském bruslení nejen bruslící děti, mládež a dospělé, ale i Šárku Markovou, Kateřinu Novákovou, Jana Urbana a Hynka Svrčka, kteří tentokrát nebruslili, ale zpívali hity z muzikálu Pomáda, ve kterém účinkují.

„Silvestr na Ovocném trhu vydařeně odstartoval oslavy příchodu nového roku, do kterého jménem Městské části Praha 1 a pana starosty Oldřicha Lomeckého přeji všem sousedům vše nejlepší, pevné zdraví a hodně osobní pohody. A těším se samozřejmě na setkání na akcích, které pro rok 2017 připravujeme,“ uzavřel přáním radní Filip Kračman.

FOTO (C) Městská část Praha 1