Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Dopravní a bezpečnostní opatření na Silvestra a na Nový rok
31-12-2016

Dopravní a bezpečnostní opatření na Silvestra a na Nový rok

Loučení se starým a vítání nového roku připadne tentokráte do období víkendu. Metropole očekává hodně lidí v ulicích a ne všichni budou dělat okolí radost. I z těchto důvodů dohlédne na bezpečnost oslav Silvestra a uvítání nového roku ohňostrojem v Praze policie, záchranka i hasiči. Připravena jsou i rozsáhlá dopravní opatření. Magistrát proto upozorňuje řidiče i cestující v HMD na přechodnou úpravu dopravního režimu na některých komunikacích v centru města.

Silvestr na Staroměstském a Václavském náměstí

Program oslav Silvestra na Staroměstském náměstí začne v 17:00 hodin a ukončen by měl být po půlnoci. S ohledem na bezpečnost návštěvníků budou pro automobilový provoz uzavřeny příjezdové komunikace (přechodná úprava se týká ulic Pařížská, Jáchymova od 20:00 do 03:00 hodin).

Dopravní a bezpečnostní opatření na Silvestra a na Nový rok www.pravapraha.cz

Na Václavském náměstí, kam obvykle přichází během silvestrovského večera a noci slavit velké množství Pražanů a turistů, nebude možné parkovat. Zákaz parkování bude platit od 12:00 do 10:00 hodin 1. ledna. I sem bude dočasně zakázán vjezd automobilům (týká se ulic Wilsonova – od 12:00 do 10:00 hodin, Jindřišská, Vodičkova, Štěpánská a Ve Smečkách od 16:00 do 08:00 hodin).

Vzhledem ke zkušenostem z minulých let, kdy se oslavy soustřeďují kolem půlnoci i na Karlův most a jeho okolí, bude od 23:30 hodin do 01:30 hodin uzavřena komunikace Křižovnická – Smetanovo nábřeží v úseku Platnéřská – Karoliny Světlé. A na Malé Straně v době od 21:00 do 02:00 hodin také ulice Josefská a Mostecká.

Dopravní a bezpečnostní opatření na Silvestra a na Nový rok www.pravapraha.cz

Na obou náměstích budou k dispozici sanitní vozy Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (na Václavském náměstí také GOLEM), připraveni budou i hasiči se zásahovými vozidly. Policisté a strážníci dohlédnou na dodržování dopravních opatření i zákazu prodeje pyrotechnického materiálu. Na Vltavě budou dohlížet čluny obou bezpečnostních složek.

Dopravní podnik hl. m. Prahy prodlouží provoz metra přibližně do 2:30 hodin 1. 1. v intervalu 10 minut. Podrobné informace o provozu MHD najdete >>> ZDE <<< .

Novoroční ohňostroj

Tradiční novoroční ohňostroj rozzáří Prahu v 18:00 hodin. Pro automobilovou dopravu budou 1. ledna 2017 od 16 do 18.30 hodin uzavřeny tyto komunikace:
– Dvořákovo nábř. v úseku Štefánikův most – nám. Jana Palacha
– nábř. Edvarda Beneše v úseku Klárov – Štefánikův most
– Čechův most, Mánesův most, Štefánikův most, most Legií
– Pařížská v úseku ul. Bílkova – nám. Curieových
– 17. listopadu v úseku nám. Jana Palacha – nám. Curieových

Dopravní a bezpečnostní opatření na Silvestra a na Nový rok www.pravapraha.cz

Provoz tramvají (Mánesův a Čechův most, pravobřežní komunikace od Národního divadla po náměstí Curieových) bude přerušen v 17:30 hodin. Tramvajová doprava na dalších komunikacích – Štefánikův most a most Legií bude řízena operativně podle situace ve spolupráci s Policií ČR. Doporučujeme cestujícím nespoléhat na tramvaje a využívat metro.

Městská policie bude zajišťovat prostor u metronomu na Letné, odkud bude ohňostroj odpálen, a to jak v době příprav (od dopoledních hodin 31. 12.), tak i v jeho průběhu, a poté až do dopoledních hodin 2. ledna 2017. Pražská záchranka bude mít přímo na Letné dvě sanitky a jednu na nábř. Edvarda Beneše, stejně budou umístěny požární automobily hasičů a na Vltavě opět čluny Policie ČR, Městské policie a také vodní záchranné služby Českého červeného kříže.

Magistrát žádá Pražany a návštěvníky metropole, motoristy i diváky, o pochopení a respektování bezpečnostních a dopravních opatření, dohled zajistí Policie ČR a Městská policie hl. m. Prahy.

Zdroj: http://pravapraha.cz/c/jaka-nas-cekaji-dopravni-a-bezpecnostni-opatreni-na-silvestra-a-na-novy-rok/

Dopravní a bezpečnostní opatření na Silvestra a na Nový rok www.pravapraha.cz