Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Sváteční den začal tradičně
24-12-2016

Sváteční den začal tradičně

Výbornou rybí polévku mohl ochutnat každý, kdo na Štědrý den přišel na Můstek a na Kampu. Představitelé Městské části Praha 1 tam tradičně nabídli tento symbolický dárek lidem potřebným, lidem ze sousedství i lidem, kteří k nám přijeli strávit nejkrásnější svátky roku. 

Na Můstku se do kuchařského oblékli starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, radní Eva Špačková, předsedkyně sociálního výboru Šárka Táborská a tisková mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. Ruku k dílu také přiložily zpěvačky Michaela Gemrotová s přítelem Sašou a Markéta Mátlová. Čaj, svařené víno a vánoční rybí polévka potěšily díky jejich nasazení opravdu velké množství svátečně naladěných lidí.

Hodinu po poledni se otevřel vánoční stánek s rybí polévkou také na náměstí na Kampě. Naběraček na polévku a lžic na osmaženou housku se tam kromě starosty Oldřicha Lomeckého a tiskové mluvčí Veroniky Blažkové chopili místopředseda kulturní komise Zdeněk Barták, radní Tomáš Macháček, organizátor výletů pro seniory Karel Ulm a členka bezpečnostní komise Irena Kvasničková.

„Rozdávání rybí polévky je pro nás takovým symbolickým zakončením adventu v Praze 1 a zároveň tradičním zahájením samotných Vánoc. Přeji všem sousedům, dospělým i dětem, krásné svátky, příjemný a poklidný závěr roku a vše nejlepší, hodně štěstí a pevné zdraví v roce novém,“ uvedl starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.





FOTO (C) Městská část Praha 1