Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Vánoční besídka U Zlaté studně
15-12-2016

Vánoční besídka U Zlaté studně

Vánoční vůně a cukroví, vánoční písničky a koledy, vánoční dárky a vánoční nálada – to vše se vešlo do útulného Domu s pečovatelskou službou U Zlaté studně na Malé Straně, kde pro tamější seniory uspořádaly radnice a Středisko sociálních služeb vánoční besídku.

Bez vánočních besídek v jednotlivých zařízeních našeho Střediska sociálních služeb by to ani nebyly ty pravé Vánoce a já jsem moc rád, že udržujeme tuto pěknou tradici, která potěší naše seniory i nás, kteří pro ně besídky s radostí pořádáme,“ svěřil se starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Do DPS U Zlaté studně spolu s ním přišel i zastupitel Prahy 1, předseda kulturní komise a hudební skladatel Zdeněk Barták, který zahrál vánoční písně a koledy i ukázky z vlastní tvorby. „S velkou radostí jsem se postaral o hudbu a s velkou radostí jsem si spolu se všemi zazpíval. Doufám, že jsme s panem starostou svojí troškou přispěli k pěkným vánočním svátkům U Zlaté studně,“ uvedl Zdeněk Barták.

Františkem provoněná „dépéeska“ prožila opravdu krásnou vánoční besídku, při které nechybělo ani bohaté občerstvení v podobě cukroví, vánočky, chlebíčků, kávy, čaje, svařeného vína či punče. A co by to bylo za Vánoce bez dárků?! Však také U Zlaté studně nechyběly, a tak místní obyvatelé dostali od radnice kromě jiného perníkové ryby a poukázky na nákup v Tescu.

„Bylo to moc příjemné odpoledne, které bych přál prožít i ostatním občanům naší městské části. Našim seniorům i ostatním potřebným lidem přeji krásné vánoční svátky a pevné zdraví v novém roce,“ uzavřel přáním Oldřich Lomecký, starosta Městské části Praha 1.

FOTO (C) Městská část Praha 1