Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Reduta hostila letošní poslední „Setkání s osobností“
6-12-2016

Reduta hostila letošní poslední „Setkání s osobností“

Ani se nenadějeme, a bude tu konec roku, a tak není divu, že se v Redutě už uskutečnilo letošní poslední „Setkání s osobností“. Hosty byly tentokrát sestry Eva a Jana Hruškovy. Ta první vstoupila do historie jako první česká Popelka, ta druhá je velmi známou zpěvačkou, která se proslavila zejména spoluprací s Petrem Novákem či Leškem Semelkou.

„Vánoce a Silvestr se nezadržitelně blíží, a tak je čas na letošní závěrečné akce, na ohlédnutí za uplynulým rokem a na těšení se na doslova ´plejádu´ akcí a aktivit, které jsme připravili na příští rok, do kterého všem samozřejmě přeji pevné zdraví, dostatek sil, štěstí a optimismu,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který přítomným seniorům, kteří mají na „Setkání s osobností“ v Redutě bezplatný vstup, věnoval jako dárek krásný kalendář.

Evu Hruškovou, rodačku z České Skalice, do sedmi let vychovávala babička, která v ní pěstovala lásku ke zpěvu a hudbě. Však také v jedenácti letech vyhrála konkurz do televizního pořadu „Hledáme písničky pro děti“. Vystudovala loutkoherectví a dramaturgii na DAMU. V roce 1969 natočila televizní pohádku Popelka, kde ztvárnila hlavní roli, a nyní s manželem Janem Přeučilem provozuje Loutkové divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila.

Její o sedm let mladší sestra Jana Yngland Hrušková se narodila v Náchodě a i ji babička vedla k hudbě a zpěvu. Hrála s rockovou skupinou Genese z Hradce Králové. Neznámější bylo její účinkování v programu MEMENTO, kde zpívala s Petrem Novákem. V 80. letech natočila videoklipy a písničky Leška Semelky a dalších autorů. V roce 1989 se vdala do Norska a následně s manželem odešla do Německa. Po návratu do Česka se podle svých slov rozhodla, že do svého repertoáru zařadí zejména klasické šlágry z filmů Oldřicha Nového, Adiny Mandlové a dalších hvězd. Hraje také v Loutkovém divadle Evy Hruškové a Jana Přeučila. 

„Jsem moc rád, že se letošní cyklus ´Setkání s osobností´ líbil, a přeji všem našim seniorům – a nejen jim – krásný advent a Vánoce,“ uzavřel starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který se podle svých slov velmi těší na adventní besídky, které pořádá v jednotlivých zařízeních Střediska sociálních služeb Praha 1, a na setkání na Štědrý den, kdy bude na Můstku a Kampě rozdávat rybí polévku.

FOTO (C) Městská část Praha 1