Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Vánoční kutění
1-12-2016

Vánoční kutění

V klubu seniorů Haštalka se ve čtvrtek odpoledne kutilo, vyrábělo a dělalo radost. Dámy ze Střediska sociálních služeb Praha 1, tentokrát pod vedením Terezy Noskové, uspořádaly pro šikovné seniory tradiční výrobu ozdob, řetězů a dalších krásných drobností, které na Vánoce ozdobí stromečky a domovy našich starších obyvatel. 

„Kutění je takovým odstartováním adventního času u nás ve Středisku sociálních služeb a v našich jednotlivých zařízeních, ve kterých připravujeme tradiční program, zejména pak velmi oblíbené besídky, jež proběhnou v domech s pečovatelskou službou, v klubech seniorů i v denním stacionáři,“ popsala ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová.

Na besídky s vánočním povídáním s panem starostou, s rozdáváním dárků a vystoupením dětí z mateřských a základních uměleckých škol se podle jejích slov už všichni velmi těší.

Stejně tak se těší na tradiční vánoční koncert v Divadle ABC s orchestrem Václava Hybše a jeho hosty, který se uskuteční 11. prosince. A co by to bylo za advent bez výletu na adventní trhy? Letos proto senioři pojedou do Lipska a Pasova. 

Celý advent pak vyvrcholí štědrodenním obědem v Malostranské besedě, kam zavítá i starosta Oldřich Lomecký a na kterém zahraje kapela našich městských strážníků. Kromě vánočních dobrot se mohou osaměle žijící senioři těšit také na dárky, které pro ně vytvořili jejich vrstevníci z výtvarných klubů.

Tak krásný advent všem! Bez rozdílu věku.

FOTO (C) Městská část Praha 1