Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Malí námořníci se sešli na Albatrosu
12-11-2016

Malí námořníci se sešli na Albatrosu

Tolik pruhovaných triček na jednom místě se jen tak nevidí! A to ani v botelu Albatros, kde se v sobotu uskutečnil v pořadí už druhý „Námořnický karneval“, který tam zorganizovala Městská část Praha 1 ve spolupráci se Spolkem přátel Petrské čtvrti a se spolkem Prevence dětem.

„Už dobrou půlhodinu před začátkem se scházely děti s rodiči a prarodiči a jako mávnutím kouzelného proutku se měnily v námořníky i piráty, berušky, princezny, čarodějnice, smrťáky i motýlky,“ popsala radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, pod jejíž patronací se vydařený karneval uskutečnil.

Na všechny tyto pohádkové bytosti čekalo kouzelnické vystoupení, ale také výtvarná dílny, kde si námořnický potěr mohl z papíru vyrobit třeba pirátské čepice či lodě a parníky a ještě je ozdobit obrázkovými razítky. Na programu byla také spousta hádanek, písniček a tancování a při odchodu každý mořeplavec obdržel pěkný dáreček.

„Mám velkou radost z toho, jak se místní lidé zapojují do aktivit určených pro ně i další sousedy a že nečekají, co bude a kdo to připraví, ale sami se snaží vymyslet báječné věci,“ ocenila zapojení spolků Eva Špačková a pozvala děti i dospěláky do Poštovního muzea (Nové mlýny 2), kde bude 24. listopadu připraven zajímavý program a navrch k tomu se uskuteční i lampionový průvod.

Tak přijďte, určitě to bude stát za to. Podrobné informace naleznete na www.praha1.cz  

FOTO (C) Městská část Praha 1