Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Martha a Tena přivezly seniorům kousek krásného Řecka
8-11-2016

Martha a Tena přivezly seniorům kousek krásného Řecka

Pocházejí z rodiny řeckých exulantů, kteří ze své vlasti uprchli kvůli občanské válce a v roce 1950 se usadili v Československu. Maminka jim velmi brzy zemřela, a tak obě dívenky vyrůstaly v domově pro řecké děti v Ivančicích. Jejich první nahrávky pocházejí z roku 1968. První elpíčko jim pak vyšlo v roce 1970 a jmenovalo se „Dál, než slunce vstává“. Martha a Tena Elefteriadu navštívily v Redutě seniory z Prahy 1.

„Martha a Tena Elefteriadu jsou právem považovány za legendy české hudby, kterou svojí tvorbou významně obohatily, a zároveň vždy byly těmi nejlepšími velvyslankyněmi země boha Dia a tisíců ostrovů omývaných nádherným mořem,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Marthu a Tenu Elefteriadu bychom také mohli pojmenovat jako Martu a Pannu Svobodovi, protože jak nám prozradily, „elefteria“ znamená svoboda a rodné jméno Teny je Partena, tedy Panna.

Martha nedávno oslavila sedmdesáté narozeniny a se svojí o necelé dva roky mladší sestrou se ve své současné tvorbě převážně vrací ke svým řeckým kořenům. Na dovolenou obě jezdí samozřejmě do Řecka za přáteli a příbuznými. Tena byla například letos v Soluni, kde prý prožila řadu pěkných večírků, kterým podle svých slov dává přednost před poleháváním na pláži a koupáním v moři.

Pro naše seniory velmi rády vystoupily, protože je takové akce, díky pozitivní energii starších diváků, vydatně dobíjejí. A jaký je jejich vlastní recept na stáří? „Nemyslet na stáří a dělat všechno, jako bychom byly mladé…“

Tak to taky zkuste. Držíme palce a na shledanou při některé z dalších akcí Městské části Praha 1.

FOTO (C) Městská část Praha 1