Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Starosta Oldřich Lomecký vzpomínal se seniory na starou Vltavu
24-10-2016

Starosta Oldřich Lomecký vzpomínal se seniory na starou Vltavu

Zmizelá Vltava – tak se jmenoval cyklus přednášek, určený seniorům z Prahy 1, který pro tři říjnová pondělí připravil starosta Oldřich Lomecký. A všechny přednášky konané v klubu Haštalka se setkaly jak s velkým zájmem, tak i s ohlasem. A není divu: vzpomínání na řeku, která se v uplynulých desetiletích změnila z našich toků snad nejvíce, bylo také vzpomínáním na mládí a dětství přítomných.

„Moje rodina byla s Vltavou velmi spjatá. Moji rodiče byli vodáci a otec se dokonce velmi úspěšně účastnil vodáckých závodů z Českých Budějovic do Prahy. No a já sám jsem velkou část dětství strávil na vodě a dodnes na to moc rád vzpomínám, a tak je velmi pěkné, že jsem si mohl v Haštalce spolu s našimi seniory zavzpomínat na staré časy na krásné řece,“ vysvětlil starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

Cyklus přednášek ocenili přítomní senioři i ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová. „Bylo to moc pěkné a obsahově unikátní a navíc to naše starší občany vrátilo do doby dětství a mládí,“ vyzdvihla Helena Čelišová.

A jak jsme se sami mohli přesvědčit, o přednášky byl velký zájem – a zaslouženě. Nezbývá tedy než doufat, že si pan starosta udělá čas a připraví další výlet do minulosti.

Informace o aktivitách Střediska sociálních služeb Praha 1 naleznete na www.socialnisluzby-praha1.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1