Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Přivítali jsme nové občánky
13-10-2016

Přivítali jsme nové občánky

Praha 1 má nové malé sousedy – Alexe s Maxem, Annu, Artura, Barbaru, Františku a Vojtěcha. Na Staroměstské radnici je do řad všeho sousedstva slavnostně přivítal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Noví občánci, kteří teprve nedávno přišli na svět, dorazili do starobylých prostor se svými rodiči i prarodiči, aby je nejvyšší představitel radnice nejen přivítal, ale aby je jménem nás všech ubezpečil, že máme z jejich příchodu velkou radost.

„Městská část Praha 1 chce být dětem a jejich rodičům pevnou oporou. Chce být místem, kde děti budou mít svůj spokojený domov, kde si budou moci hrát na krásných hřištích a později navštěvovat velmi kvalitní školy. Chce být samozřejmě i tím místem, kde budou dnešní děti v dospělosti zakládat svoje rodiny,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich lomecký, který podle svých slov považuje vítání nových občánků za svoji nejmilejší starostenskou povinnost.

Pro nové sousedy – Alexe, Annu, Artura, Barbaru, Františku, Maxe a Vojtěcha – si pan starosta rovněž připravil pamětní knížky, pohádková leporela a vkladní knížky s počátečním vkladem.

Vítejte, noví občánci. Držíme vám a vašim rodičům palce. A ať vám na cestě životem znějí tak krásné písničky, jako byla ta, kterou vám na Staroměstské radnici zazpívala Anička Beránková.

FOTO (C) Městská část Praha 1