Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Park Lannova přivítal pétanquový turnaj seniorů
26-9-2016

Park Lannova přivítal pétanquový turnaj seniorů

Celkem šest týmů z Prahy 1 a tři z Prahy 6, 13 a 17 se zúčastnilo bojů osmého ročníku pétanquového turnaje O pohár starosty MČ Praha 1. Želvy, Lvice, Optimisti, Šárka, Petřiny, Poupata, KSŘ A a C, RIMIPE KSŘ B, Lukáš 1 a 2 a SSS P1 bojovali o krásné poháry, nádherně vypadající i chutnající dorty, diplomy a nejlepší tým z Prahy 1 pak navíc o putovní Pohár starosty MČ Praha 1.

„Pétanque má v Praze 1 dnes už docela dlouhou tradici a já jsem velmi rád, že se mu naši senioři věnují v tak hojném počtu. Vítám ale také, že si získává oblibu i u jiných generací,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který turnaj navštívil a nejlepším pak předal poháry a další hodnotné ceny.

„Pétanque je nenáročnou pohybovou aktivitou, kterou spolu s dalšími nabízí naše Středisko sociálních služeb Praha 1. Pétanque podporuje koncentraci, koordinaci i rovnováhu, a tak ho lze seniorům jen doporučit. Hlavně to je ale úžasná zábava s vrstevníky a přáteli,“ vysvětlila ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová.

O náležitý průběh turnaje se tradičně staral Petr Fuksa z občanského sdružení Pétanque pro Vás, který je ústřední pétanquovou postavou v Praze 1. „Pro seniory z Prahy 1 pořádáme každou středu od 13 do 14,30 tréninky v Parku Lannova. Až se počasí zhorší, tak se přesuneme do haly v Masné ulici,“ uvedl Petr Fuksa a pozval všechny seniory, kteří by chtěli pétanque také vyzkoušet. Těm, kteří by chtěli pétanque také hrát, ale do seniorského věku mají přeci jen ještě kousek, doporučujeme navštívit www.petanque-pro-vas.comOdkaz na externí stránky

A jaké byly konečné výsledky turnaje O pohár starosty MČ Praha 1? Třetí místo obsadil tým Lukáš 1 z Prahy 13, druzí byli senioři z týmu RIMIPE KSŘ B z pražských Řep a vítězi se staly Želvy z Prahy 1! Gratulujeme!

Zvláštní cenu za příkladnou bojovnost si pak odnesly Lvice z Prahy 1.

„Praha 1 bude určitě i nadále pétanque podporovat a organizovat takovéto krásné akce, umocněné navíc krásnými výkony,“ ujistil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Další informace: www.socialnisluzby-praha1.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1