Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
I v centru Prahy se dá s buzolou hledat poklad
15-9-2016

I v centru Prahy se dá s buzolou hledat poklad

Že hrajete bojovky jenom v lese a o prázdninách nebo na skautských výpravách? V pořádku. Správnou a opravdu dobrou bojovku ale můžete absolvovat i přímo v centru Prahy. Nevěříte? I autor těchto řádků si do těchto dní Střelecký ostrov zrovna s bojovými hrami nespojoval. Nyní však, stejně jako ostatní účastníci, tomu věří a tvrdí, že to je ideální spojení.

„Pro děti a jejich rodiče jsme připravili poprázdninovou bojovku v krásném prostředí Střeleckého ostrova a já mám velkou radost, že se do ní zapojily celé dvě stovky dětí. Když k tomu napočítáme doprovázející rodiče nebo prarodiče, je jasné, že byl o bojovku uprostřed Vltavy velký zájem,“ konstatovala spokojeně Eva Špačková, radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost.

U celkem třinácti stanovišť čekaly na děti úkoly, jejichž postupné plnění je dovedlo k pokladu. Poznávaly stromy a zvířata i místa, kde žijí, třídily správně odpad, prověřovaly své znalosti o orientaci v přírodě a o práci s mapou a buzolou, ale také například hrály kuličky, procvičovaly hmat nebo skládaly puzzle. No a co by to bylo za bojovku, kdyby se při ní nevázaly uzle?!

„Děti u každého stanoviště získaly klíčové slovo do doplňovačky a po absolvování všech stanovišť tak vyplnily celou tajenku, která je dovedla k pokladu v podobě zlaťáků ve starobylé kovové truhle,“ vysvětlila Eva Špačková.

No tak vidíte: Střelecký ostrov je nejen hezký kus přírody v centru hlavního města, ale je také skvělým místem pro hry, soutěže a dokonce i bojovky, které jsme jinak zvyklí hrát v přírodě daleko od města. Zkuste si to taky.

FOTO (C) Městská část Praha 1