Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Hudebnímu petrskému létu přály počasí i divácká přízeň
13-9-2016

Hudebnímu petrskému létu přály počasí i divácká přízeň

Celkem čtyři sousedské akce vytvořily program letošního „HUDEBNÍHO PETRSKÉHO LÉTA“. Proběhly na multifunkčním hřišti v Parku Lannova na nábřeží Ludvíka Svobody a každou z nich zorganizoval ve spolupráci s radnicí jeden ze spolků či jiných občanských organizací se sídlem v Praze 1. Všechny se mohly pochlubit přízní počasí i velmi pěknou návštěvností.

„Zatímco první tři sousedská setkání s námi uspořádaly postupně Nadace Srdce sportu, Sdružení taoistického tai chi a Sdružení výtvarníků Karlova mostu, o poslední se postaral ´domácí´ Spolek přátel Petrské čtvrti, který připravil krásný program pro děti i dospělé,“ popsala radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.

Odpolední část patřila dětem a divadelním představením – „Loutkám v nemocnici“ tentokráte mimo nemocnici, Marionetovému a hudebnímu divadélku a Příběhu o Kvakovi a Žbluňkovi. Děti dokonce navštívil samotný tajemstvími zahalený Magistr Kelly, který je naučil novým kouzlům, trikům a všelijakým kouskům.

Děti si navíc mohly samy vyrobit podle vlastního návrhu placku, kterou pak samozřejmě s náležitou hrdostí nosily. Se synem se přišla podívat i slavná zpěvačka Bára Basiková, jež je občankou Městské části Praha 1.

„Zejména dospělí sousedé přivítali výstavu fotografií z akcí Spolku přátel Petrské čtvrti i možnost odnést si také spolkové Petrské listy. Vrcholem podvečerního programu pak byl koncert kapely s pregnantně formulovaným názvem – Vrať se do hrobu,“ doplnila s úsměvem Eva Špačková.

Skupina je tvořena muzikanty z Prahy 1 a přímo z Petrské čtvrti. Svoje vydařené vystoupení, které přilákalo řadu jejích fanoušků, věnovala památce svého bývalého velmi populárního zpěváka Tonyho Škráška, který by se v současnosti dožil pětasedmdesáti let. 

HUDEBNÍ PETRSKÉ LÉTO skončilo, ale za dveřmi je další pěkná akce – SVATOPETRSKÉ KOVÁNÍ. To se uskuteční tuto sobotu od 10 do 17 hodin, a to v parku a okolí kostela sv. Petra v Biskupské ulici. 

Další informace: www.petrskactvrt.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1