Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Zájezd seniorů z Prahy 1 do Bratislavy se mimořádně povedl
12-9-2016

Zájezd seniorů z Prahy 1 do Bratislavy se mimořádně povedl

Senioři z Prahy 1 vyrazili na třídenní družební zájezd do Bratislavy, kde je čekalo velké množství krásných zážitků, včetně oficiálního přijetí představiteli radnice partnerské městské části Staré Mesto, návštěvy památek a jedinečné atmosféry hlavního města Slovenska, zejména pak jeho historického centra.

„Naše vztahy s partnerskou městskou částí Bratislava-Staré Mesto jsou bohaté i vřelé a důkazem je i družební zájezd našich seniorů, který navázal na nedávnou obdobnou návštěvu z Bratislavy. Mám z toho radost a věřím, že obdobné akce budou následovat,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, do jehož gesce spadá i sociální problematika.

Organizátorem zájezdu byl tradiční koordinátor autobusových výletů pro seniory Karel Ulm. „Zájezd se velmi vydařil a už nyní tušíme, že i příště – stejně jako tentokrát – bude počet přihlášených vyšší než vlastní kapacita výletu,“ zhodnotil Karel Ulm.

Účastníky zájezdu přijali představitelé radnice Starého Mesta, a to včetně starosty Radoslava Števčíka. „Velice milým překvapením byl úvodní oběd zájezdu v refektáři Nemocnice Milosrdných bratří ze 17. století. Absolvovali jsme také krásnou večeři v reprezentativním Zichyho paláci a obdivovali jsme Primaciální palác s dobovými gobelíny a Zrcadlovým sálem,“ vyjmenoval zážitky Karel Ulm.

Současná Bratislava se podle něj může pochlubit velkým množstvím malých restaurací, nepřeplněným centrem, sympatickou tradiční cukrárnou Meyer, svěží zelení na březích Dunaje, stejně jako moderní bytovou a komerční výstavbou.

Naši turisté si v hlavním městě Slovenska užívali domovskou atmosféru a velice oceňovali vřelá přijetí, kterých se jim dostávalo všude, kde promluvili česky. „Velice si vážíme přátelství a pohostinnosti našich bratislavských partnerů a přátel a těšíme se zase na jejich návštěvu u nás. Dovoluji si zároveň pozvat naše seniory na další bezplatné výlety, které pro ně pořádáme,“ uzavřel starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

Další informace naleznete >> ZDE << a  >> ZDE <<  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1