Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Běžci z Prahy 1 zdatně soupeřili s atlety z celého světa
10-9-2016

Běžci z Prahy 1 zdatně soupeřili s atlety z celého světa

S heslem „Běž zapadajícímu Slunci naproti!“ vyrazilo v sobotu v podvečer celkem deset tisíc běžkyň a běžců na trať Birell Grand Prix Praha. Nejdříve vyběhlo 2 500 slečen, dívek a dam na pětikilometrovou trať a po nich pak odstartovalo 7 500 žen a mužů na dvojnásobně dlouhou trať, určenou předním světovým vytrvalcům, amatérským i výkonnostním běžcům.

Vytrvalci z Prahy 1 se od začátku rvali s konkurencí 66 národností. O zdárný průběh závodu se pak také zasloužilo více než sedm set dobrovolníků. Doslova na roztrhání byl starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký, který odstartoval pětikilometrový závod „adidas Běh pro ženy“ a v cíli slavnostně dekoroval jeho vítězky, aby krátce na to vyrazil s ostatními kolegy z týmu Prahy 1 na trať „Birell Běhu na 10 km“.

„Doufám, že dobře zvládnu oba úkoly,“ prohlásil na začátku Oldřich Lomecký a dodal: „Je skvělé, jak RunCzech běžecká liga přitahuje diváky i běžce z České republiky i zahraničí a rozšiřuje dobré jméno našeho města doslova po celé planetě. A ještě lepší je, jak motivuje mladé i starší lidi k pravidelnému pohybu i k tomu, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli zaběhnout takto krásný závod.“

A my jen dodejme, že starosta Prahy 1 a kapitán jejího reprezentačního týmu Oldřich Lomecký zvládl jak své „funkcionářské“ úkoly při běhu žen, tak i desetikilometrovou trať, se kterou se spolu s ostatními členy týmu příkladně popral.

Na pětikilometrovou trať vyběhly za Prahu 1 například tisková mluvčí radnice Veronika Blažková, moderátorka a cvičitelka aerobiku Hanka Kynychová, modelka a finalistka České Miss 2014 Veronika Kašáková anebo zpěvačka Victoria Velvet.

Desetikilometrovou trať pokořili kromě Oldřicha Lomeckého radní Tomáš Macháček, zastupitel Filip Kračman či vedoucí oddělení územního rozvoje radnice Jan Brabec. Nejrychlejší byl tradičně Filip Kračman, který proběhl cílem čtyřicet minut po startu, ale výborné či alespoň statečné výkony podali všichni. Klobouk dolů!

Další informace: www.runczech.com  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1