Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Běhejme rádi, běhejme často, běhejme opatrně
8-9-2016

Běhejme rádi, běhejme často, běhejme opatrně

A pak že naše děti neumějí sportovat! Nebo že třeba nerady sportují! Že to není pravda anebo že je třeba děti prostě jen správně motivovat, se mohl přesvědčit každý, kdo přišel ve čtvrtek do parku Kampa, kde se po celý den běhalo, skákalo nebo třeba stříkalo hasičskou hadicí. Zjednodušeně řečeno: na Kampě proběhl prima den. A jak nám řekl jeden malý běžec po proběhnutí cílem, bylo to hustý…

Na Kampě se ale jen neběhalo. Děti z mateřských a základních škol zřizovaných Městskou částí Praha 1 se tam také dozvěděly, jak běhat ve městě a jak se vůbec v centru města pohybovat.

„O prázdninách si děti mohou dosyta užít pohyb, a to zejména v přírodě. A když se pak vrátí do města, je přeci jen třeba je trochu zklidnit, upozornit na úskalí pohybu v ulicích a připomenout jim pravidla bezpečného pohybu,“ vysvětlila podstatu akce s názvem „Běžíme do školy“ její hlavní organizátorka a radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková. Poděkovala rovněž přítomným městským strážníkům, policistům, členům spolku Prevence dětem a Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 i dalším ochotným lidem, kteří dorazili, aby dětem vše odborně a zároveň zábavně vysvětlili.

A jak se ukázalo, byl to dobrý nápad a o celou akci byl velký zájem. Vždyť jen z mateřských škol se napínavého běžeckého závodu, do kterého vždy děti daly kromě srdce i všechny síly, zúčastnilo úctyhodných 125 malých sprinterů! Po závěrečném sečtení pak startovací listina obsahovala celkem 206 jmen!!!

A to měl ještě navíc závod opravdu náležitou organizační úroveň: nechyběly totiž, kromě startovního výstřelu, ani elektronické čipy, používané třeba na nedávné olympiádě v Riu, nebo také cílové fotografie.

Tak nezapomeňte běhat a užívat si zdravý pohyb. A nejen děti, ale i dospělí; stejně jako ve čtvrtek, kdy se na trať nakonec s dětmi vydali i rodiče. Dávejte u toho ale pozor!

FOTO (C) Městská část Praha 1