Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Praha 1 udělala další důležitý krok v boji proti bariérám
7-9-2016

Praha 1 udělala další důležitý krok v boji proti bariérám

Atlas přístupnosti parků a zahrad na území Městské části Praha 1 – tak se jmenuje nová publikace, kterou vydala MČ Praha 1 ve spolupráci s Pražskou organizací vozíčkářů a která navazuje na dvě už vydané brožury, jež přinesly informace o přístupnosti veřejných objektů. Právě zveřejněný atlas tentokrát mapuje vybrané a pouze veřejně přístupné parky, zahrady a dětská hřiště, a to opět s ohledem na potřeby návštěvníků s pohybovým omezením.

„Centrum hlavního města – a naše historicky zastavěné zvlášť – je vždy obtížné pro pohyb lidí na vozíčku i s jinými pohybovými limity. Městská část Praha 1 se ale snaží systematicky zpřístupňovat maximum míst na svém území, i když nám je jasné, že stoprocentního zpřístupnění s největší pravděpodobností nedosáhneme,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a připomněl velmi důležité nedávné zpřístupnění stanice metra Můstek.

Kmotrem Atlasu přístupnosti parků a zahrad na území Městské části Praha 1 se stal Heřman Volf, vozíčkář ze spolku Cesta za snem. „Moc děkuji Městské části Praha 1, že takové věci dělá a podporuje. Tato publikace je navíc velmi užitečná nejen pro vozíčkáře a lidi s dalším znevýhodněním, ale i pro rodiny s kočárky. Praha 1 se tak stává pro tyto lidi mnohem příznivější a přívětivější,“ uvedl Heřman Volf.

Atlas přináší bohaté textové popisky i přehledné mapky a získat ho je možné například v infocentrech radnice ve Vodičkově 18 a na Malostranském náměstí. Zmapované zahrady, parky, dětská hřiště a objekty jsou navíc uvedeny a aktualizovány na www.bezbarierova1.cz  Odkaz na externí stránky . V současné době jich je už zhruba 370. Všechny dosud vydané atlasy přístupnosti najdete ke stažení ve formátu PDF také >>> zde <<< Odkaz na externí stránky

Atlas přístupnosti parků a zahrad na území MČ Praha 1 Atlas přístupnosti vybraných objektů na území MČ Praha 1 - 2.díl (červený) Atlas přístupnosti vybraných objektů na území MČ Praha 1 - 1.díl (modrý)


FOTO (C) Městská část Praha 1