Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Léto vyvrcholilo na Vltavě – a pěkně v řeckém stylu
5-9-2016

Léto vyvrcholilo na Vltavě – a pěkně v řeckém stylu

Málo platné, léto pomalu, ale jistě končí, a tak si určitě zaslouží, abychom ho ještě nějakým způsobem oslavili a abychom mu poděkovali za jeho letošní podobu, která byla přeci jen přívětivější než ta loňská. A co teprve tehdy, když jsme část léta strávili pěkně v teple na jihu, například v Řecku…

„Letošní bezplatné plavby našich seniorů končí, a tak jsme chtěli, aby ten závěrečný výlet, tradičně na lodi Bohemia Rhapsody Pražské paroplavební společnosti, stál za to. Zvolili jsme proto pravou řeckou atmosféru, kterou my Češi máme rádi, a navíc jsme vypluli pěkně večer, protože správní Řekové oslavují až při setmění,“ vysvětlila s úsměvem Šárka Táborská, organizátorka seniorských plaveb a předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Zastupitelstva MČ Praha 1. 

Závěrečná večerní plavba nebyla v řeckém stylu jen tak podle názvu, ale se vším všudy: se zpěvačkami Marthou a Tenou Elefteriadu a s typickým řeckým občerstvením v podobě oliv, tzatziků i řeckého salátu. „Myslím, že to bylo velmi pěkné rozloučení s letošní sezonou a že se už teď můžeme těšit na start té další v květnu příštího roku,“ prohlásil Daniel Hodek, 1. zástupce starosty Městské části Praha 1 a radní hlavního města pro sociální oblast, který se plavby rovněž zúčastnil.

V řeckém stylu se nesla i tradiční tombola, jež byla velmi bohatá a obsahovala mimo jiné olivy, velmi zdravý olivový olej a výtečné řecké koření. Přispěla do ní i radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, která se také nalodila a věnovala krásné fotografie z dovolené v Řecku.

Tradičním účastníkem byl i ředitel Pražské paroplavební společnosti Štěpán Rusňák.

„Děkuji všem, kteří letošní plavby pro seniory připravovali, i všem jejich účastníkům a těším se na shledání v květnu roku 2017,“ uvedla na závěr Šárka Táborská a my se k jejím slovům rádi připojujeme.

FOTO (C) Městská část Praha 1