Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Základní školy Prahy 1 otevřely čtrnáct prvních tříd
1-9-2016

Základní školy Prahy 1 otevřely čtrnáct prvních tříd

Školní rok je tady! Více než dva tisíce šest set dětí nastoupilo 1. září do základních škol zřizovaných Městskou částí Praha 1. V Základních školách Brána jazyků, J. Gutha-Jarkovského, nám. Curieových, Vodičkova a v Malostranské ZŠ na ně čekalo tři sta učitelek a učitelů. Radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková navštívila při příležitosti zahájení školního roku prvňáčky ze ZŠ J. Gutha-Jarkovského.

„Základní školy zřizované Městskou částí Praha 1 otevřely pro tento školní rok celkem čtrnáct prvních tříd, do kterých nastoupily téměř čtyři stovky dětí.  Základní škola Jiřího Gutha-Jarkovského má jednu přípravnou a tři první třídy, z nichž jedna je česko-italská,“ vysvětlila Eva Špačková, která se v každé z navštívených tříd přivítala s novými žáky i jejich rodiči. Předala jim také dárek v podobě knihy o Karlu IV.

„Kdopak se těšil do školy?“ zněla vždy její první otázka a odpovědí na ni pokaždé byl les zdvižených rukou. „Přeji vám, aby vám to těšení vydrželo po celý rok a aby škola pro vás byla krásným dobrodružstvím,“ zareagovala paní radní.

Stejně jako vesměs dámský pedagogický sbor ZŠ J. Gutha-Jarkovského i Eva Špačková uvítala, že prvňáčci z česko-italské třídy mají kromě české paní učitelky také sympatického italského pana učitele.

Kontrolní otázku kromě dětí dostali i rodiče, kteří svými správnými odpověďmi potvrdili, že jméno první třídní učitelky si pamatujeme po celý život. Tedy alespoň většina z nás… 

Ve chvíli, kdy čtete tyto řádky, už mají prvňáčci za sebou první hodiny a dny školy. Věřme, že se do školy i nadále velmi těší a že svoji radost sdílejí se svými rodiči. „Jsem moc ráda, že jsem vás mohla poznat, a velmi ráda se na vás zase přijdu podívat,“ slíbila dětem při rozloučení ve třídách radní Eva Špačková, a tak i my vám určitě potom dáme vědět, co se už děti naučily a jak je škola baví.

Kompletní fotogalerii z této akce si můžete prohlížet, sdílet nebo stahovat kliknutím na tento obrázek nebo pohyblivý náhled fotogalerie nahoře.

FOTO (C) Městská část Praha 1