Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Spolkový jarmark 2016 – i v Praze 1 vládne pospolitost
1-9-2016

Spolkový jarmark 2016 – i v Praze 1 vládne pospolitost

Spolky a další neziskové organizace působící na území Městské části Praha 1 se ve čtvrtek sešly na Můstku, aby obyvatelům i návštěvníkům našeho města představily svoji činnost a aby je třeba inspirovaly k zapojení do činnosti nebo k nějaké formě podpory; anebo třeba „jen“ k úvaze, jak pomáhat svému okolí a jak něco udělat pro lidi kolem sebe. Akci s názvem „Spolkový jarmark“ pro ně už podruhé zorganizovala radnice.

„Po loňské premiéře na Ovocném trhu jsme se letos přesunuli na jiné místo, ale ústřední myšlenka zůstala stejná a já jsem velmi ráda, že neziskové organizace mají zájem na vlastní veřejné prezentaci i na spolupráci s radnicí, protože to je ku prospěchu jak uvedených neziskovek, tak i nás ostatních z Prahy 1,“ prohlásila iniciátorka Spolkového jarmarku a radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.

Návštěvníci jarmarku moderovaného Alexanderem Hemalou tak měli příležitost blíže se seznámit s Nadací Srdce sportu, Rodinným centrem YMCA, obecně prospěšnou organizací yourchance, se Spolkem občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, s Komunitním centrem Kampa, Sborem dobrovolných hasičů Praha 1, Sdružením taoistického tai chi v ČR, Oblastním spolkem Českého červeného kříže, chlapeckým sborem Bruncvík, Sdružením výtvarníků Karlova mostu, se spolkem Prevence dětem, s Obcí baráčníků Praha I. a V., Obcí baráčníků Petra Gutha, Hradčany, se Životem 90, se vzdělávacím centrem Tereza, s Dobrou rodinou, o.p.s., se Spolkem přátel Petrské čtvrti a s dalšími užitečnými organizacemi.

„Lidé se tak mohli přesvědčit, že to, co znají z menších měst, kde spolky určují ráz místního života, funguje i u nás v Praze 1. A že i v centru metropole dokážou lidé udržovat pospolitost a spolkový život se setkáváním sousedů,“ zdůraznila Eva Špačková.

Součástí příjemného setkání byl i doprovodný program, ve kterém nechyběly sborový zpěv, cvičení tai chi a skvělý Swing band Městské policie Praha s hostem Rostislavem Pechouškem.

Přehled spolků, působících na území Městské části Praha 1 najdete zde www.praha1.cz/cps/skolstvi-spolky-a-obcanska-spolecnost.html  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1