Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Léto v Petrské čtvrti rozhodně nekončí
23-8-2016

Léto v Petrské čtvrti rozhodně nekončí

Městská část Praha 1 a Nadace Srdce sportu uspořádaly v úterý 23. srpna první díl série sousedských akcí s názvem „HUDEBNÍ PETRSKÉ LÉTO“, které celkem čtyřikrát proběhnou na multifunkčním hřišti v Parku Lannova na nábřeží Ludvíka Svobody. Každou akci uspořádá ve spolupráci s radnicí jedna z neziskových organizací se sídlem v Praze 1.

„Tentokrát byla spolupořadatelem Nadace Srdce sportu a v bohatém programu, určeném dětem i dospělým, nechyběly kromě skvělé kapely Triobeat dětský aerobic pod vedením Šárky Kopřivové, skákání na míčích, házení kroužků nebo populární skákací hrad – a to vše pod taktovkou klauna Lukýna, který provázel celým odpolednem. Podvečerní část pak obstaral už zmíněný Triobeat,“ popsala radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, která nad „HUDEBNÍM PETRSKÝM LÉTEM“ převzala záštitu.

Další sousedské akce v Parku Lannova se uskuteční 30. srpna a 6. a 13. září. O program první z nich se postará Sdružení taoistického tai chi, o druhou Sdružení výtvarníků Karlova mostu a program poslední akce pak spoluvytvoří Spolek přátel Petrské čtvrti.

„30. srpna se mohou všichni sousedé těšit na cvičení tai chi a Pražský pouťový orchestr, 6. září si ve výtvarných dílnách Sdružení výtvarníků Karlova mostu přijdou na své milovníci malování a kresby a v podvečer pak vystoupí Orchestr Petra Kroutila. 13. září budou na programu divadlo pro děti a podvečerní koncert kapely Vrať se do hrobu,“ pozvala všechny malé i velké sousedy členka Rady Městské části Praha 1 Eva Špačková.  

Další informace: www.praha1.cz, sekce Školství a spolky.

FOTO (C) Městská část Praha 1