Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Městská část Praha 1 podpořila příměstský tábor pro malé tenisty
10-8-2016

Městská část Praha 1 podpořila příměstský tábor pro malé tenisty

Dva týdenní turnusy nabízí příměstský tábor „Tenisová akademie“, organizovaný Tenisovou akademií Bálek ve spolupráci se spolkem Sport4active a za podpory Městské části Praha 1. Tábor se koná v pražských Kobylisích a vedou ho zkušení trenéři, kteří se věnují jak dětem, jež už tenis provozují, tak i úplným začátečníkům.

„Prázdniny jsou obdobím, kdy by se děti měly věnovat sportu a pohybu podstatně více než během školního roku. Jsou ale také ideální dobou pro vyzkoušení nových sportů a pohybových aktivit. Velmi rádi jsme proto podpořili uspořádání příměstského tábora a účast dětí z naší městské části. Tábor navíc dbá na jejich všestrannost, a tak se děti kromě tenisu věnují i jiným letním radovánkám, a to je dobře,“ prohlásila radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, která se na malé tenisty přijela osobně podívat.

Na malé sportovce v Kobylisích čekají dva kurty, trenažér i odrazová zeď. Děti během každého půldne absolvují komplexní tenisovou průpravu a během druhé poloviny dne vyrážejí do zoo, leteckého muzea, na koupaliště nebo třeba na parník. V poledne si samozřejmě pochutnávají na dobrém obědě a po celý den mají zajištěný pitný režim. Ve středu děti navíc napsaly krásné dopisy, které putovaly do Ria a byly určeny pro Petru Kvitovou a Barboru Strýcovou.

Každý turnus se koná od pondělí do pátku, vždy od 8 do 16 hodin, a účastní se ho zhruba patnáct dětí. Organizuje ho Tenisová akademie Bálek, která během školního roku trénuje malé tenisty v Masné ulici. Spoluorganizátorem tábora je spolek Sport4active, který zase dětem z Prahy 1 nabízí během roku mimo jiné bezplatné basketbalové, fotbalové i hokejové tréninky, a to za podpory radnice.

Letošní ročník příměstského tábora „Tenisové akademie“ je celkem třetí, první za podpory Městské části Praha 1. „Mám velkou radost, že je o tábor mezi dětmi a jejich rodiči zájem, a už se těším na příští rok, kdy by se prázdninové setkání malých tenistů mělo konat v Masné ulici a na Invalidovně,“ uzavřela radní Eva Špačková s tím, že rodičům doporučuje, aby se o účast svých dětí na příštím ročníku příměstského tábora pro jistotu zajímali už na začátku roku 2017.

Další informace: www.sport4active.cz a www.tenisakademiebalek.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1