Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
„Střídání stráží“ v Česticích
22-7-2016

„Střídání stráží“ v Česticích

V úterý 19. 7. byl osobně radní pro školství Evou Špačkovou a vedoucí oddělení školství Michaelou Vencovou předán jmenovací dekret nové ředitelce Školy v přírodě a školní jídelny Čestice Mgr. Kateřině Vrškové. Nová paní ředitelka prošla velmi úspěšně konkurzním řízením a má plno plánů jak rozšířit vzdělávací programy specificky zaměřené na místní lidové tradice a přírodní dědictví. Součástí výjezdu do Čestic bylo také poděkování odcházející paní ředitelce Vilánkové, která více než 20 let řídila chod této organizace.  

Škola v přírodě má plno práce i o prázdninách. Právě v tyto dny si zde užívají léto děti z MŠ Národní a MŠ Pštrossova. V termínu od 22. - 29. 7. zde bude probíhat již tradiční dětský tábor MČ Praha 1. Děti mají po celou dobu pobytu na zahradě k dispozici bazén, pískoviště nebo koloběžky. Na vycházky chodí do blízkého lesa či k potoku, pořádají pěší výlety.

Jako překvapení připravily paní učitelky pro děti akci „Do pohádky o století zpátky". Děti na vlastní oči uvidí, jak se zpracuje mléko, udělá tvaroh, samy si zavrtí v máselnici, zadělají na chleba, zašlapou si na kolovrátku při zpracování vlny nebo vyzkouší, jak těžké bylo chodit v dřevácích.

Přejeme dětem i paní učitelkám krásné letní počasí a hodně zajímavých zážitků.