Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Baráčnická obec provedla slavnostní požehnání praporu
13-7-2016

Baráčnická obec provedla slavnostní požehnání praporu

Na Staroměstském náměstí v kostele svatého Mikuláše bylo při nedělní bohoslužbě dne 1​9. června 2016 provedeno slavnostní požehnání praporu Obce baráčníků Prahy 1 (Starého Města a Josefova) a Prahy 5. Celý obřad svým proslovem uvedl soused Pavel Klíma, rychtář XXIV. župy Jana Žižky z Trocnova. Župní panímaminka tetička Stanislava Ješutová poděkovala za možnost odhalit a rozvinout historický prapor. Do opatrování jej předala praporečníku po připevnění pamětní stuhy. Požehnání praporu provedl kněz Dalibor Vik, za varhanního doprovodu Michala Hanzala a zpěváků sokolského orchestru Jitřenka Praha. Důstojné slavnosti se účastnili v hojném počtu i sousedé a tetičky z ostatních okolních baráčnických obcí.

Poznámka redakce: Zajímavé je tradiční pojmenování členů a funkcionářů organizace. Členové se nazývají sousedé a tetičky, členové výboru mají funkce panímaminka, pantatínek, rychtář, místorychtář, syndyk (jednatel), berní (hospodář), slídilové účtů (revizní komise), švandymistr (za kulturu), vzdělávatel, dráb (dohlíží na pořádek v obci), ponocný, šafář (zabezpečuje občerstvení), gratulanti (chodí svým členům gratulovat k narozeninám).