Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Dny mladých hasičů 2016 – příměstský tábor dobrovolných hasičů Prahy 1
11-7-2016

Dny mladých hasičů 2016 – příměstský tábor dobrovolných hasičů Prahy 1

Tak to je tábor, jak má být – pestrý program, v němž nechybějí dostatek pohybu, nových znalostí i skvělé koupání: zkrátka další ročník příměstského tábora Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 s názvem „Dny mladých hasičů 2016“. Pravé vojenské stany, nádherný bazén, tedy pardon – požární nádrž, kterou by ale našim mladým hasičům mohl závidět kdejaký „opravdový plavečák“, a k tomu fungl nové sprchy a toalety. Klobouk dolů, páni hasiči!

„Tábor je rok od roku lepší a lepší, o čemž svědčí rostoucí zájem mezi dětmi a rodiči i to, že se řada dětí tábora účastní už poněkolikáté – a to je ten nejlepší důkaz, že naši dobrovolní hasiči odvádějí obrovský kus skvělé práce,“ ocenila radní pro školství a občanskou společnost Prahy 1 Eva Špačková, která se zúčastnila slavnostního zahájení prvního turnusu tábora. 

Městská část Praha 1 tábor tradičně významně podpořila. Poděkování si ale zaslouží i Nadace Pražské děti – velký podporovatel akcí pro děti z Prahy 1, Magistrát hl. města Prahy, ČEZ a další ochotné firmy a ochotní lidé, zejména pak řada dobrovolných hasičů Prahy 1, kteří se ujali role instruktorů.

„Letos organizujeme dva týdenní turnusy po pětapadesáti dětech, kterým se věnuje šestnáct instruktorů z řad dobrovolných hasičů. Program máme pečlivě připravený a navíc v ´suché i mokré verzi´,“ vysvětlil velitel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 Zdeněk Čihák. A jeho slova o pečlivosti rádi potvrzujeme. Stačí se podívat na www.hasicipraha1.cz/programove-schemaOdkaz na externí stránky

O děti je postaráno po všech stránkách. Stačí jen připomenout oblíbené každoroční stravování, které na skvělé úrovni zajišťuje jídelna Hradní stráže. Kromě nádrže, které by dnes už nikdo nehádal, že pochází z druhé světové války, na děti čeká spousta nových znalostí a dovedností, ale také náročná překážková dráha, která nezahálela ani první den, kdy v Loretánské, kde v tamější zahradě tábor sídlí, sluníčko pálilo ostošest. 

Děti se letos zaměřují na záchranu lidí z vodní hladiny. Seznamují se s hasebními, hasičskými a záchranářskými technikami a dovednostmi, procházejí pořadovou přípravou, nacvičují sebeobranu, čeká na ně setkání se spolkem Prevence dětem a s městskými strážníky. Chybět nebude ani výstavba protipovodňové stěny u Vltavy, přesněji tedy: mobilní části protipovodňových opatření.

Vedle toho navštíví také drážní hasiče, kteří jim představí vyprošťovací drážní tanky, připraveny jsou i návštěvy muzeí, a to zejména tehdy, když počasí nastaví svoji mokrou tvář. 

Jak sami vidíte, čas pro nudu nebude. A to ani během odpočinku ve vojenských stanech. „Řada dětí je tady už počtvrté či popáté,“ potvrzuje oprávněnou oblibu příměstského tábora dobrovolných hasičů velitel Zdeněk Čihák.

Podívejte se na www.hasicipraha1.cz Odkaz na externí stránky  a přesvědčte se, že hasičem můžete být takřka v každém věku.

FOTO (C) Městská část Praha 1