Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Rozloučení se školním rokem
30-6-2016

Rozloučení se školním rokem

Děti ze ZŠ Vodičkova (ale i z jiných škol) to už mají za sebou: s květinami a ve slavnostnějším oblečení si přišly pro vysvědčení, deváťáci navíc občas zamáčkli slzu, protože se po letech rozloučili, a všichni pak svorně vyrazili na prázdniny. Do ZŠ Vodičkova přišla děti pozdravit radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, která si rovněž popovídala s loučícími se deváťáky.

„Základní škola ve Vodičkově ulici, ale i ostatní základní školy zřizované Městskou částí Praha 1, které dnes žáci devátých tříd opouštějí, jim daly pevné základy, na kterých mohou v další etapě svého – teď už studentského – života stavět. Jsou to všechno opravdu dobré školy,“ prohlásila Eva Špačková a dodala, že dětem přeje, aby si šly za svými sny a aby se snažily dělat, co je baví.

Loučící se děti z 9. C ZŠ Vodičkova dostaly od paní třídní učitelky Anny Gonzalezové kromě vysvědčení také sazeničky fikusu a čokolády. Paní učitelka od nich zase obdržela kytičky a spoustu sladkostí. „Vědí, že mám ráda hořkou čokoládu a že ji navíc během roku používám, když vidím, že je ve třídě pokleslá nálada,“ vysvětlila paní učitelka, která učí matematiku, fyziku a chemii a od třídnictví si v novém roce odpočine, protože si ke svým stálým předmětům přibere ještě navíc oblast prevence.

I jí jsme tedy popřáli krásné prázdniny a rychle jsme s paní radní Evou Špačkovou vyrazili ke schodům u vchodu do školy, kde probíhal oblíbený a tradiční rozlučkový špalír pro žáky devátých tříd.

FOTO (C) Městská část Praha 1