Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Uctění památky obětí komunistické diktatury
27-6-2016

Uctění památky obětí komunistické diktatury

V den výročí popravy doktorky Milady Horákové, 27. června, se konalo na Újezdu vzpomínkové shromáždění, které uctilo památku obětí komunistické zvůle. Setkání se jménem Městské části Praha 1 zúčastnil starosta Oldřich Lomecký, který k památníku od Olbrama Zoubka položil věnec.

„Jsem moc rád, že se zde sešlo tolik politických osobností i statečných lidí, kteří zažili pronásledování komunistickým režimem. Dokládá to význam, který nemalá část společnosti přikládá historii českého národa a zároveň připomínání důležitých dějinných okamžiků,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který se pietního aktu tradičně zúčastnil.

Spolu s ním si období komunistické diktatury připomněli a památku obětí uctili například kardinál Dominik Duka, profesor Jan Sokol, místopředseda vlády Pavel Bělobrádek či místopředseda Senátu Přemysl Sobotka. Hlavními hosty pak samozřejmě byli bývalí političtí vězni.

FOTO (C) Městská část Praha 1