Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
V Praze se konal 11. sjezd České obce sokolské
26-6-2016

V Praze se konal 11. sjezd České obce sokolské

Ekonomika, vzdělávání, zkvalitňování práce s mládeží, rozšiřování zázemí pro členy a řada dalších bodů tvořily program víkendového 11. sjezdu České obce sokolské, konaného v Praze-Vokovicích. Součástí sjezdu byla i volba nejvyšších sokolských funkcionářů.

„Je to pro nás zavazující,“ shodli se starostka České obce sokolské (ČOS) Hana Moučková a 1. místostarosta Oldřich Lomecký, kteří ve volbě své funkce obhájili. Spolu s nimi tvoří nejužší vedení ČOS místostarosta Miroslav Kroc a jednatel Josef Těšitel.

„Zasedání sjezdu mělo několik stěžejních bodů. Těmi hlavními body byly volba vedení a program na následující období,“ popsala starostka ČOS Hana Moučková.

Jak nás informoval první místostarosta ČOS a starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký, volební období nově zvolených funkcionářů je tříleté. „Vyvrcholením tohoto období bude rok 2018, kdy budou probíhat oslavy stého výročí vzniku samostatného Československa. Součástí oslav totiž bude XVI. všesokolský slet, který Česká obec sokolská připravuje,“ vysvětlil Oldřich Lomecký.

FOTO (C) Městská část Praha 1