Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Concerto Glassico
4-6-2016

Concerto Glassico

Toskánský palác na Hradčanském náměstí 5 nabízí do konce července rozsáhlou prezentaci českého sklářského a bižuterního průmyslu, které se účastní přední sklářské a bižuterní firmy, sklářské školy a výtvarníci. Výstava Concerto Glassico je největším představením českého sklářství a bižuterie za posledních 25 let.

„Jsem velmi rád, že Praha 1 může svým občanům i návštěvníkům nabídnout výstavu, která jasně dokazuje jedinečnost českého skla, technik jeho zpracování i fantazie českých sklářských výtvarníků,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Součástí výstavy jsou rovněž atraktivní ukázky sklářské práce – foukání skla u sklářské pece, rytí a broušení skla, foukání skleněných figurek, vinutí lampových perlí, malování vánočních ozdob, malba na skle nebo výroba Tiffany vitrážek.

Potěší také expozice mapující české sklářství v době Karla IV.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci!