Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Na výlet po Vltavě vzali senioři z Prahy 1 i bratislavské přátele
13-6-2016

Na výlet po Vltavě vzali senioři z Prahy 1 i bratislavské přátele

Červnová plavba seniorů po Vltavě byla tentokrát česko-slovenská. Na návštěvu Prahy 1 totiž přijeli senioři z bratislavské čtvrti Staré Mesto, kteří s velkou radostí využili nabídku a vyrazili na výlet nabízející přeci jen jiný pohled na krásy Prahy 1.

„Atmosféra celé plavby byla báječná, navíc nám přálo počasí. Program se myslím také povedl, a tak vedle příjemné hudby v podání Dixie bandu našich městských strážníků si výletníci mohli vyslechnout velmi zajímavé a poutavé vyprávění ředitele Pražské paroplavební společnosti Štěpána Rusňáka,“ popsala zastupitelka Prahy 1 a předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Šárka Táborská.

Na výletníky navíc čekalo typické české občerstvení, protože – jak známo – na výletě a u vody zvlášť rychle vyhládne.  Občerstvení bylo, jak je na plavbách zvykem, bezplatné.

„Je to tady překrásné… Praha je nádherné město a z paluby lodě to je ještě umocněné. Je to nádherný zážitek,“ shodovali se bratislavští přátelé a plavbu se seniory z hlavního města Slovenska si pochvalovali i účastníci z Prahy 1.

Tak příště na shledanou a do videnia. 

FOTO (C) Městská část Praha 1